TdP inwestuje w młode pokolenie wraz z Kinder+Sport Mini Tour de Pologne.

Tour de Pologne jest nie tylko profesjonalnym wyścigiem kolarskim. Dzięki naszej kooperacji z Ferrero, wspieramy także w rozwój młodych talentów kolarskich przez organizacje Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. W jakim celu? Aby dać dzieciom i młodzieży szansę zaangażowania się w sport i aby zachęcić ich drogę w stronę aktywnej dorosłości, włączając zdrowy tryb życia do ich sposobu spędzenia każdego dnia.

Csr, projekt Ferrero, rozwija się w 28 krajach, gdzie prawie 4.4 miliony dzieci uczestniczą w różnych aktywnościach fizycznych. Od 2018 roku Mini Tour de Pologne jest częścią właśnie tego programu, zachęcając tysiące dzieci do jazdy rowerowej po trasach prawdziwego Tour de Pologne. W tegorocznej edycji ponad 2300 dzieci i młodzieży zebrało się aby razem przejechać trasę Tour’u.

 

Nawet Michał Kwiatkowski, ambasador tego programu, startował w Mini Tour de Pologne w Toruniu zanim sam stał się zawodowym kolarzem i mistrzem Polski którego wszyscy dziś znamy i kochamy. Jest najlepszym przykładem na sukces dla zagorzałych młodych kolarzy w Polsce i na świecie.