blank

Zwycięzca Mikro Tour de Pologne już z nagrodą!

Próbowało tysiące ludzi, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Adam Świątkowski okazał się najszybszym Polakiem w Mikro Tour de Pologne Amatorów! W nagrodę, w piątek w Warszawie, odebrał z rąk Czesława Langa wyjątkową nagrodę – rower Colnago CX ZERO w limitowanej edycji papieskiej. Taki sam rower otrzymał podczas Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek.
– Nie było wcale tak trudno wygrać. Wystarczyło trochę zaangażowania. Za pierwszym razem chciałem się ze wszystkim zapoznać, a druga próba to już jazda po wynik. Nie ukrywam jednak, że po tych kilkunastu sekundach wysiłku byłem zmęczony – opowiadał w siedzibie firmy Lang Team zwycięzca. – Zwycięstwo w tej imprezie robi wrażenie – dodawał z uznaniem Czesław Lang.
Mikro Tour de Pologne Amatorów był częścią zorganizowanego przez Lang Team, Promokraft i wspieranego przez markę Carrefour Roadshow 90 lat Tour de Pologne, który w 2018 roku odwiedził wiele polskich miast. Organizatorzy przygotowali interaktywną makietę połączoną z szosowymi trenażerami. To na niej odbyły się pierwsze w Polsce wyścig Mikro Tour de Pologne Amatorów i to właśnie dzięki niej każdy chętny mógł zmierzyć się z innymi uczestnikami i przejechać trudną, wymagającą trasę. Podczas cyklu imprez swoich sił spróbowało tysiące osób. Zwycięzcę znaleźliśmy w Zgorzelcu. Adam Świątkowski uzyskał czas 18,41 sekundy.

– Kręciliśmy na stacjonarnym rowerze, dzięki czemu ludzik na makiecie pokonywał trasę. Trzeba było zrobić trzy okrążenia. Nie jestem żadnym kolarzem, choć jeżdżę rekreacyjnie z żoną – opowiadał zwycięzca, który zdradził, że na Roadshow trafił trochę przypadkowo, za namową kolegi. Okazało się, że było warto. Teraz zwycięzca planuje poznawać stołeczne trasy rowerowe, bo przeprowadził się właśnie do Warszawy. A latem nie wyklucza występu w Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 9 sierpnia w okolicy BUKOVINA RESORT w Bukowinie Tatrzańskiej. I spotka się tam pewnie znowu z Czesławem Langiem.
Wicemistrz olimpijski z Moskwy, który od ponad ćwierćwiecza stoi na czele Tour de Pologne jako dyrektor generalny, będzie gotowy. Zresztą, Czesław Lang już myśli o tym, co przyniosą następne miesiące. Bo Roadshow był dopiero początkiem.
– Roadshow 90 Tour de Pologne był wyjątkowym wydarzeniem. W 2018 roku nasz narodowy wyścig obchodził 90 urodziny, więc chcieliśmy świętować na różne sposoby. Stąd pomysł stworzenia Roadshow. Mikrokolarze nie były tam oczywiście jedyną atrakcją. Stworzyliśmy pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym zgromadziliśmy wyjątkowe eksponaty, ale także zadbaliśmy o ciekawe multimedialne prezentacje. Muzeum cieszyło się wielkim zainteresowaniem. A my już myślimy o przyszłości. W tym roku w wielu miejscach pojawimy się z „Wyścigiem po zdrowie”. Chcemy zapewnić maksymalnie dużo atrakcji, ale też zachęcać do aktywnego życia. Planujemy badania dla uczestników, warsztaty zdrowego odżywiania i mnóstwo innych aktywności dla wszystkich. Będziemy także promować „Act for Food”, czyli przygotowany przez Carrefour program konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości – mówi Czesław Lang. „Wyścig po zdrowie” będzie organizowany przez Lang Team, markę Carrefour i firmę Promokraft. Po raz pierwszy będzie można być jego gościem już od 6 do 7 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie podczas Bike Expo.