Zwycięzca Mikro Tour de Pologne już z nagrodą!

Próbowało tysiące ludzi, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Adam Świątkowski okazał się najszybszym Polakiem w Mikro Tour de Pologne Amatorów! W nagrodę, w piątek w Warszawie, odebrał z rąk Czesława Langa wyjątkową nagrodę – rower Colnago CX ZERO w limitowanej edycji papieskiej. Taki sam rower otrzymał podczas Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek.
– Nie było wcale tak trudno wygrać. Wystarczyło trochę zaangażowania. Za pierwszym razem chciałem się ze wszystkim zapoznać, a druga próba to już jazda po wynik. Nie ukrywam jednak, że po tych kilkunastu sekundach wysiłku byłem zmęczony – opowiadał w siedzibie firmy Lang Team zwycięzca. – Zwycięstwo w tej imprezie robi wrażenie – dodawał z uznaniem Czesław Lang.
Mikro Tour de Pologne Amatorów był częścią zorganizowanego przez Lang Team, Promokraft i wspieranego przez markę Carrefour Roadshow 90 lat Tour de Pologne, który w 2018 roku odwiedził wiele polskich miast. Organizatorzy przygotowali interaktywną makietę połączoną z szosowymi trenażerami. To na niej odbyły się pierwsze w Polsce wyścig Mikro Tour de Pologne Amatorów i to właśnie dzięki niej każdy chętny mógł zmierzyć się z innymi uczestnikami i przejechać trudną, wymagającą trasę. Podczas cyklu imprez swoich sił spróbowało tysiące osób. Zwycięzcę znaleźliśmy w Zgorzelcu. Adam Świątkowski uzyskał czas 18,41 sekundy.