Trentino Challenge

Tour de Pologne Challenge Trentino to wyjątkowa impreza, dzięki której miłośnicy dwóch kółek będą mogli przemierzyć włoskie Dolomity śladem Tour de Pologne. Wyścig umożliwi kolarzom – amatorom przeżycie tych samych emocji, które były udziałem zawodowców podczas startu 70. Tour de Pologne. W 2013 roku jubileuszowa edycja naszego narodowego wyścigu rozpoczęła się od dwóch etapów w Dolomitach. Tour de Pologne Challenge Trentino jest organizowane przez Lang Team we współpracy z Trentino Marketing (Agencją Marketingową Regionu Trentino), oficjalnym partnerem Tour de Pologne od sześciu lat.

Tour de Pologne Challenge Trentino odbędzie się w sobotę 6 czerwca, a w wyścigu mogą wystartować wszyscy – amatorzy, turyści, miłośnicy kolarstwa. Nie trzeba być mistrzem, choć ze względu na wymagającą trasę niezbędna będzie choćby odrobina treningu. Wyścig rozpocznie się w Cavalese, a meta usytuowana jest na Passo Pordoi. Po drodze kolarze pokonają podjazdy na Passo Pampeago i Passo Costalunga, a także zwiedzą Val di Fiemme i Val di Fassa.

75 kilometrów trasy to wierne odwzorowanie końcówki drugiego etapu Tour de Pologne w 2013 roku. Wówczas na szczycie Pordoi triumfował Christophe Riblon, a żółtą koszulkę lidera zdobył Rafał Majka. Szóstego czerwca 2015 roku na Passo Pordoi zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca tamto wydarzenie – wyjątkowy dzień, w którym polski narodowy wyścig wpisał się w krajobraz Dolomitów. Krajobraz szczególny, bo będący również nieodłączną częścią Giro d’Italia. Pampeago, Costalunga i Pordoi od lat są obecne na mapie i kartach historii słynnego włoskiego wyścigu.

PAKIET STARTOWY

Dla pierwszych 500 osób zgłoszonych:
Torebka kolarska + koszulka kolarska QUEST + produkty VITARADE

Dla pierwszych 200 osób zgłoszonych:
Album „Tour de Pologne – kulisy i emocje”