TDP UCI WORLD TOUR. PRZYGOTOWANIA DO 74. EDYCJI WYŚCIGU NA DOBREJ DRODZE

W tym roku świętujemy 10-lecie Nutella Mini Tour de Pologne

Warszawa, 20 lutego 2017 – Po ubiegłorocznym epizodzie, gdy z powodu roku olimpijskiego, zmieniliśmy termin, w rym roku Tour de Pologne UCI World Tour wraca na swoje stałe miejsce w międzynarodowym kalendarzu kolarskim. 74. edycja odbędzie się od 29 lipca do 4 sierpnia, na trasie 7 etapów. Wyścig w Polsce stał się już jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń lata, nadchodząc zaraz po rozstrzygnięciach Wielkiej Pętli i będąc swoistym wstępem do najważniejszych rozstrzygnięć końca roku – Vuelty i mistrzostw świata. Tour de Pologne zyskał opinię najważniejszego wyścigu w Europie Wschodniej. Jako jedyny w tej części kontynentu ma miejsce w kalendarzu UCI World Tour.

 

„Pracujemy nad ostatnimi szczegółami trasy. W ciągu najbliższych kilku tygodni uchylimy nieco rąbka tajemnicy, ale pełna prezentacja wyścigu odbędzie się prawdopodobnie na początku maja. Pracujemy nad tym, by stworzyć fantastyczną edycję Tour de Pologne. Miasta startowe i mety etapów będą mniej więcej takie jak w poprzednich latach, ale zapewniam, że będzie sporo niespodzianek. Już teraz mogę zdradzić, że w tym roku rezygnujemy z jazdy na czas, a start całego wyścigu odbędzie się w Krakowie. A ostatnie etapy będą najtrudniejsze w aspekcie nachylenia. Wszystko zostało pomyślane tak, by uczynić ten wyścig jeszcze bardziej nieprzewidywalnym, zaciętym i ekscytującym, aż do ostatniego dnia” tłumaczy Czesław Lang, dyrektor generalny TDP.

 

Jak zawsze, częścią Tour de Pologne UCI World Tour będą Nutella Mini Tour de Pologne oraz Tour de Pologne Amatorów. „Te dwa wydarzenia najlepiej uosabiają wartości ważne dla Tour de Pologne i kolarstwa. Pierwsze ma na celu przyciągnąć młodych ludzi, którzy są przyszłością sportu. Ten drugi, granfondo, jest przeznaczony dla entuzjastów, zakochanych w kolarstwie, tych którzy oddychają miłością do dwóch kółek. Przygotowujemy wiele fantastycznych elementów rywalizacji, szczególnie w ramach Mini Tour de Pologne. To będzie już 10. kolejny rok, w którym budujemy ten projekt wspólnie z marką Nutella. A wszystko dla naszych najmłodszych kolarskich fanów” – kończy Czesław Lang.