blank

Czesław Lang ambasadorem fundacji „Doliczony Czas”

Nie zastanawiałem się ani chwili, od razu dołączyłem do działań fundacji – mówi Czesław Lang. Dyrektor generalny Tour de Pologne został jednym z ambasadorów fundacji „Doliczony czas”.

Fundacja „Doliczony Czas” została założona przez Rafała Kośca, byłego piłkarza Polonii Warszawa. Powstała, aby wspierać sportowców niesprawiedliwie dotkniętych przez los, dla których te dodatkowe „minuty” właśnie się zaczęły. Założyciel, czyli Rafał Kosiec, był dobrze zapowiadającym się piłkarzem Polonii Warszawa. U szczytu kariery uległ bardzo poważnemu wypadkowi, który jak się później okazało, przekreślił całkowicie jego dotychczasowe życie. Rokowania były druzgocące. Rafałowi nie dawano nadziei na odzyskanie władzy nad ciałem. Jednak po pewnym czasie obudził w sobie ducha walki i – wbrew wszelkim diagnozom – stanął na nogi.

– Nie chcę, aby ktokolwiek znalazł się w takiej sytuacji jak ja. A jeśli już się znajdzie, to ja doskonale wiem, jakiej pomocy potrzebuję – powiedział Kosiec. – Wiem, że życie bywa nieprzewidywalne i nie wszyscy mają szczęście. To bardzo ważne, aby w trudnych sytuacjach można było liczyć na pomoc. Fundacja „Doliczony Czas” to właśnie takie miejsce, w którym można ją znaleźć. Cieszę się, że razem z innymi znakomitymi ludźmi sportu, możemy ją promować – dodał wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Ambasadorzy fundacji „Doliczony Czas”

Piłka nożna: RAFAŁ KOSIEC (założyciel Fundacji Doliczony Czas, były piłkarz Polonii Warszawa)

Siatkówka: MARIUSZ WLAZŁY (reprezentant Polski, zawodnik Trefla Gdańsk)

Siatkówka: GRZEGORZ BOCIEK (reprezentant Polski, zawodnik Aluron CMC Warta Zawiercie)

Kolarstwo: CZESŁAW LANG (były kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski, obecnie działacz sportowy oraz organizator Tour de Pologne)

Boks: EWA BRODNICKA (pięściarka zawodowa, była mistrzyni Europy i była mistrzyni świata federacji WBO w wadze superpiórkowej)

blank