blank

Mistrzostwa Świata w Wollongong: Agata Lang reprezentuje zarząd UCI

Od 18 września w australijskim Wollongong odbywają się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. W kapitule reprezentującej zarząd UCI jest także Agata Lang, wicedyrektor generalna Lang Team.

Jesteśmy już na półmetku rywalizacji o medale mistrzostw świata w Wollongong. Czempionat w Australii rozpoczął się 18 września i potrwa do 25 września. Od bardzo dobrej strony pokazują się tam zawodnicy, których nazwiska są doskonale znane kibicom Tour de Pologne. W niedzielę podczas jazdy indywidualnej na czas, brązowy medal wywalczył Belg Remco Evenpoel, który w 2020 roku wygrał nasz narodowy wyścig. Zaraz za nim na 4. miejscu uplasował się tegoroczny zwycięzca Tour de Pologne, Brytyjczyk Ethan Hayter. W najlepszej dwudziestce znalazł się także Maciej Bodnar.

W Wollongong jest także Agata Lang, członkini zarządu UCI, która wręczała tęczową koszulkę Brytyjce Zoe Backstedt, najlepszej zawodniczce w jeździe indywidualnej na czas juniorek. Drugie miejsce zajęła Justyna Czapla (Niemcy), a podium uzupełniła Febe Jooris (Belgia).

– To dla mnie wielki zaszczyt dekorować mistrzynię świata juniorek w indywidualnej jeździe na czas po tak imponującym wyścigu. – napisała Agata Lang na swoich mediach społecznościowych.

blank

W Wollongong zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o medale jeszcze do niedzieli. Powodzenia!