blank

Tour de Pologne, where climbers and classics specialists meet

Już za moment rusza  79. edycja Tour de Pologne UCI World Tour. Wspinacze i specjaliści od klasyków będą atrakcjami trzeciego, czwartego i szóstego etapu polskiego wyścigu, który rozpocznie się 30 lipca w Kielcach. 

Dwie zaplanowane górskie frakcje będą sprzyjać takim zawodnikom jak Pello Bilbao (Team Bahrain Victorious), Richard Carapaz (INEOS – Grenadiers) i Davide Formolo (UAE Team Emirates). Z Kraśnika, Powiatu Kraśnickiego do Przemyśla, na trzecim etapie znajdują się trzy PZU KOM-y – dwa pierwsze  II kategorii i ostatni III kategorii – z finiszem pod górę o nachyleniu około 14-15%. Z kolei na piątym, przebiegającym przez województwo podkarpackie, znajdują się dwa PZU KOM-y III kategorii. 

“Tour de Pologne to zawsze fajny wyścig i oczywiście nie mogę się doczekać górskich etapów” deklaruje Sergio Higuita (BORA – hansgrohe) “Często są one dość trudne, ponieważ podjazdy są strome i można na nich jeździć bardzo wybuchowo. Nie będzie więc łatwo, to pewne. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się tam dobrze wypaść, zobaczymy co uda nam się zrobić. Jestem pewien, że będziemy cieszyć się wyścigami w Polsce i damy z siebie wszystko” – podsumowuje młody Kolumbijczyk.

Na trasie czwartego etapu rozpoczynającego się w Lesku walczyć będą specjaliści od klasyków, tacy jak Tim Wellens (Lotto Soudal), Jan Tratnik (Team Bahrain Victorious) czy Zdenek Stybar (Quick-Step Alpha Vinyl). Trasa wije się przez Góry Sanocko-Turczańskie, z licznymi wzniesieniami i zjazdami. Trzy KOM-y PZU II kategorii zlokalizowane są w gminie Czarne, Hotelu Arłamów oraz  Leszczawie na 30 kilometrów przed metą w Sanoku. 

“Walki o KOM-y są zawsze widowiskowe. Choć nie mamy najwyższych gór, zawsze staramy się znaleźć piękne i wymagające podjazdy, dlatego nigdy nie jest łatwo wygrać górską premierę.” stwierdza Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne

blankblank