blank

Oficjalna prezentacja kolarzy już za nami! 

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaprezentowane zostały kolejno 24 drużyny, wszyscy najlepsi kolarze, którzy wezmą udział w siedmiu etapach 1130-kilometrowego wyścigu. – Przed nami siedem interesujących dni ścigania, sądząc po zawodnikach, którzy wystartują jutro. Jestem pewien, że zapewnią nam wiele emocji i dobre widowisko. Sam jestem ciekaw, kto zostanie liderem klasyfikacji generalnej w Krakowie – powiedział dyrektor wyścigu Czesław Lang.

Podobnego zdania są kolarze z wielki ambicja na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ORLEN, tacy jak João Almeida, Michał Kwiatkowski czy Damiano Caruso. Nie można zapomnieć o Thomasie Geraint (INEOS Grenadiers), Timie Wellensie (UAE Team Emirates), zwycięzcy Tour de Pologne z 2016 Pavle Sivakov (INEOS Grenadiers), zwycięzcy Tour de Pologne 2019, Rafale Majce (UAE Team Emirates), Thymenie Arensmannie (INEOS Grenadiers) i Brandonie McNulty (UAE Team Emirates).

Oto kilka słów od faworytów 80. edycji Tour de Pologne

João Almeida (UAE Team Emirates), zwycięzca Tour de Pologne 2021
“Wspaniale jest wrócić na Tour de Pologne. W 2021 roku odniosłem tu pierwszy duży sukces w mojej karierze. To bez wątpienia wyjątkowe uczucie ścigać się tutaj ponownie. Nie ścigałem się od kilku miesięcy i mam nadzieję, że znów znajdę formę. Chociaż trasa się zmieniła, atmosfera jest taka sama, jest kilka trudnych etapów i jak zawsze to nogi zrobią różnicę.

Damiano Caruso (Bahrain Victorious)
“Mam za sobą dwumiesięczną przerwę, więc to idealny wyścig, by odzyskać optymalną formę. Dobrze trenowałem przez ostatni miesiąc i mam nadzieję, że będzie to dobra okazja do wygrania etapu”.

Wśród sprinterów warto zwrócić uwagę na takie nazwiska jak Tim Merlier (Soudal Quick-Step), Pascal Ackermann (UAE Team Emirates), Olav Kooij (Jumbo-Visma), Fernando Gaviria (Team Movistar) i Sam Bennett (BORA – hansgrohe).

Jak potwierdzili Fernando Gaviria i Sam Bennett, na trasie będzie mnóstwo szybkich zawodników walczących o każdy lotny finisz i etapowe zwycięstwo.

Fernando Gaviria (Team Movistar)
“Nie ścigałem się od Giro, więc będzie to mój pierwszy wyścig od przerwy. Dobrze trenowałem i mam nadzieję na dobre wyniki. Lubię Polskę i wygrywałem tu już wcześniej. Na pewno spróbuję ponownie”.

Sam Bennett (BORA – Hansgrohe)
“Poziom sprinterów jest tutaj wysoki. Myślę, że sprinterzy będą mieli co najmniej trzy szanse. Mam dobre nogi, dobrze trenowałem, ale jak zawsze o tym, kto będzie najszybszy, zadecyduje trasa”.

Już jutro rozpocznie się Tour de Pologne pełen rocznic i emocji, który zapowiada się na wielkie widowisko z udziałem najlepszych kolarzy świata.