LICENCJA NA…JAZDĘ W KOLUMNIE WYŚCIGU

Zanim kolarze ruszą na trasę 74. Tour de Pologne muszą spełnić kilka warunków. Dla kierowców jadących w kolumnie wyścigu warunek jest jeden. Muszą mieć ważną licencję UCI na takie poruszanie się. Najbliższa szansa na jej wyrobienie nadarzy się tuż przed rozpoczęciem Wyścigu Dookoła Polski.

 

O ile w autobusie czy pociągu można pojechać na gapę, to nie w kolumnie wyścigu kolarskiego, a już na pewno nie rangi UCI World Tour jakim jest Tour de Pologne. Potrzebne jest do tego specjalne pozwolenie wydane przez Międzynarodową Unię Kolarską. Wyrobienie takiej przepustki nie jest trudne. Dostaną ją wszyscy, którzy zgłoszą się na kurs organizowany dzień przed rozpoczęciem 74. Tour de Pologne.

 

Zanim jednak zapisy na kurs, trzeba mieć licencję Polskiego Związku Kolarskiego, którą można ściągnąć z linku Wniosek o licencję 2017 PZKol dla zawodników i osób towarzyszących (do pobrania). Do Polskiego Związku Kolarskiego trzeba też wysłać zdjęcie w formie elektronicznej na adres licencje@pzkol.pl. Koszt wydania to 60 PLN. Licencja obowiązuje na 4 lata.

 

Drugi krok to zgłoszenie chęci uczestnictwa w kursie do Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Można to zrobić tutaj http://www.uci.ch/road/news/article/uci-driver-certificate/. W 2017 roku odbędzie się 15 kursów organizowanych przez UCI, w tym jeden w Krakowie 28. lipca o godzinie 12.30 w hotelu Double Tree by Hilton ul. Dąbska 5 31-572 Kraków. Po ukończeniu kursu następnego dnia będzie można pojechać z kolumną 74. Tour de Pologne.