15.08.2024 Etap 4 – KUDOWA-ZDRÓJ – PRUDNIK – 195,3 km

blank

Wszystko wskazuje na to, że dopiero czwartego dnia rywalizacji w 81. Tour de Pologne swoją szansę na etapowe zwycięstwo dostaną sprinterzy, którzy zawsze licznie przyjeżdżają do Polski. Etap spod Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju do Prudnika będzie płaski, choć paradoksalnie rozpocznie się kilkukilometrowym, niekategoryzowanym podjazdem.

Na 195-kilometrowej trasie ulokowano trzy lotne premie LOTTO – w Bystrzycy Kłodzkiej, Ząbkowicach Śląskich oraz Otmuchowie – które z pewnością znajdą się w kręgu zainteresowań kolarzy walczących o niebieską koszulkę aktywnego. Do zdobycia będą również punkty do klasyfikacji górskiej PZU, za sprawą premii II kategorii na Przełęczy Jaworowej. W dalszej części etapu zabraknie jednak podjazdów mogących przedzielić peleton, dlatego można się spodziewać, że w Prudniku o wygraną powalczą najszybsi zawodnicy w stawce.

– Czwarty etap będzie zadedykowany wspaniałemu kolarzowi i mojemu serdecznemu przyjacielowi Stasiowi Szoździe, ponieważ będziemy finiszowali w Prudniku, w którym się urodził i mieszkał. Ruszamy z Kudowy-Zdroju, ponad 200 kilometrów – myślę, że będzie to etap bardziej sprinterski i cały peleton dojedzie razem – opowiadał Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Etap i meta w Prudniku będą poświęcone pamięci Stanisława Szozdy. Wybitny polski kolarz, medalista olimpijski i mistrzostw świata, zwycięzca Tour de Pologne i Wyścigu Pokoju przyszedł bowiem na świat właśnie w Prudniku.

blank
DYSTANS: 195,3 km
START: Kudowa-Zdrój
META: Prudnik
blank blank