17.08.2024 ETAP 6 – WADOWICE – BUKOVINA RESORT – 183,2 km

blank

Przedostatni etap 81. Tour de Pologne będzie tym królewskim. Peleton przejedzie 183 kilometry po podjazdach Małopolski, a wszystko rozpocznie się w Wadowicach, które gościły start etapu Tour de Pologne w 2020 roku. Po rozpoczęciu rywalizacji w mieście Jana Pawła II, peleton uda się w stronę słynnej rundy w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej i BUKOVINA Resort.

Na trasie ulokowane zostaną dwie lotne premie LOTTO – w Jabłonce i Szaflarach, a o punkty do klasyfikacji górskiej PZU zawodnicy powalczą na premiach górskich I kategorii w Gliczarowie Górnym oraz Rzepiskach, na słynnych i kultowych Ścianach Harnaś i Bukovina, które nie wybaczają słabości.

Etap z metą przy BUKOVINA Resort będzie testem dla wszystkich zawodników, a o wygraną powalczą tu rasowi górale. Na liście zwycięzców z Bukowiny Tatrzańskiej znajdują się między innymi Rafał Majka, Remco Evenepoel, Joao Almeida, Simon Yates czy Matej Mohorič.

– Start w Wadowicach – chcemy przypomnieć miasto, w którym urodził się wielki Polak Jan Paweł II, stąd pomysł, żeby wystartować z Wadowic. Przejeżdżamy przez Przełęcz Krowiarki, Szaflary i wjeżdżamy na rundę, którą miłośnicy kolarstwa bardzo dobrze znają. Meta będzie w BUKOVINA Resort, a wcześniej kolarze przejadą podjazd pod Gliczarów, Ścianę Harnaś, a finisz będzie w tym samym miejscu, gdzie wygrywali Rafał Majka czy Remco Evenepoel. Ten etap będzie zadedykowany tym, którzy może nie do końca będą usatysfakcjonowani klasyfikacją generalną. Będzie to królewski etap, który może zmienić wszystko – mówił Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

blank
DYSTANS: 183,2 km
START: Wadowice
META: Bukovina Resort
blank blank