MAŁA MIEJSCOWOŚĆ Z WIELKIM POTENCJAŁEM

Ależ to będzie gratka dla mieszkańców Nagawczyny, Dębicy i okolic. Właśnie stamtąd ruszy jeden z etapów 74. Tour de Pologne UCI World Tour. Malownicze Podkarpacie jest jednym ze stałych punktów na trasie wyścigu od wielu lat. W tym roku nie mogło być inaczej. Etap będzie liczył tylko i aż 134 kilometry, ale za to jakie…

 

To chyba jedna z największych niespodzianek tegorocznego Touru. Kolarze ruszą sprzed nowoczesnego zakładu produkującego jedne z najlepszych i najbardziej znanych suplementów diety na światowym rynku.

– Od wielu lat jesteśmy obecni w polskim sporcie, wspieramy różne imprezy, drużyny czy poszczególnych sportowców. Tworzymy produkty, które wspomagają ich w codziennym treningu, wysiłku, w drodze do sukcesów. Teraz przyszedł czas, by połączyć siły z największym w naszym kraju wyścigiem kolarskim Tour de Pologne, naszą wizytówką także poza granicami kraju – mówi Stanisław Jedliński, Prezes Zarządu Olimp Laboratories sp. z o.o.

 

Olimp Laboratories sp. z o.o. jest polską firmą farmaceutyczną założoną w 1990 roku. Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą Nutrifarm Sp. z o.o. oraz Olimp Laboratories GmbH w Niemczech w Anglii, we Włoszech i w Hiszpanii, oraz oddział w USA.

 

W ramach wieloletniej strategii rozwoju prac badawczych w sierpniu 2015 r. Spółka Olimp Laboratories oddała do użytku Ośrodek Badawczo-Rozwojowy – jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie w branży suplementów diety i farmaceutyków. Tylko w ostatnich 10 latach Grupa Kapitałowa Olimp – Nutrifarm zainwestowała w nowe technologie i rozwój ponad 315 mln zł, a ich produkty można kupić w ponad 70 krajach.

 

– Z panem Stanisławem Jedlińskim, twórcą Olimp Laboratories, mamy bardzo podobną historię. On zaczynał od zera i dziś jest światową marką, z siedmioma oddziałami od Europy po Stany Zjednoczone. My też budowaliśmy Tour de Pologne właściwie od zera aż po miejsce w kalendarzu UCI World Tour. Poza tym, wspólnie z Olimp Laboratories pokażemy jak potrzebne jest w kolarstwie odpowiednie – powtarzam: odpowiednie! – wspomaganie. A oni są w tym mistrzami – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

 

Spoglądając na mapę Podkarpacia można się domyślać gdzie usytuowana będzie meta tego etapu. Kibice i dziennikarze potwierdzenie dostaną już za tydzień. Wtedy Czesław Lang na torze kolarskim w Pruszkowie zaprezentuje całą trasę 74. już w historii Tour de Pologne. Gala, której partnerem jest Polski Związek Kolarski to będzie wielka wędrówka przez najlepsze lata historii z gwiazdami międzynarodowego pelotu w tle. Wtedy też będą niespodzianki.