OLKUSZ ZNÓW NA TRASIE TOUR DE POLOGNE

Współpraca Olkusza i Tour de Pologne ma wieloletnie korzenie. W tym roku miasto, po kilku latach przerwy, postanowiło znów mocniej zaznaczyć swoją obecność na trasie. Podczas 74. Tour de Pologne kolarze powalczą tam na premii specjalnej.

 

Przejazd kolumny Tour de Pologne przez Olkusz to zawsze wielkie kolarskie święto. W tym roku, po kilku latach przerwy, władze miasta znów chcą zaprosić mieszkańców na rynek, żeby tam mogli obserwować zmagania na premii specjalnej.

 

– Olkusz jest wspaniałym miejscem dla wyścigu Tour de Pologne. Już przy samym wjeździe do miasta wyraźnie widać, że jest ono bardzo czyste i uporządkowane. Wszystkie szczegóły organizacyjne są tu zawsze dopięte na ostatni guzik. Najważniejsze jednak, że w Olkuszu nigdy nie zawiedli kibice, licznie i aktywnie dopingujący zawodników. Ta świetna atmosfera sprawia, że w Olkuszu moglibyśmy zawiesić poprzeczkę nawet wyżej, na przykład organizując start etapu wyścigu – komplementował Srebrne Miasto Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team

 

Zanim peleton wjedzie na rynek mieszkańcy będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję atrakcjach sportowych i kulturalnych. Do zdobycia będzie kilkaset unikalnych koszulek pamiątkowych z logo wyścigu i miasta.

 

– Niezmiernie się cieszymy, że nasze miasto ponownie znalazło się na mapie wyścigu i możemy wesprzeć organizacyjnie jedną z najważniejszych imprez sportowych nie tylko w kraju, ale również na świecie. Dla mieszkańców i przybyłych do Olkusza gości będzie to możliwość wsparcia głośnym dopingiem ulubionych zawodników, ale też okazja do wspólnego spędzenia czasu w sercu miasta. Za każdym razem przejazd peletonu gromadził na rynku i ulicach miasta tłum kibiców i wierzę, że nie inaczej będzie w tym roku podkreślił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

 

Kolarz, który wygra olkuską premię specjalną oprócz nagrody finansowej dostanie specjalny podarunek od władz miasta, który będzie osobistą pamiątką z tego wydarzenia. Wszystko to ma spowodować, że Olkusz będzie miał większe szanse na wygraną w konkursie na najpiękniejsze miasto Tour de Pologne, który w tym roku odbędzie się po raz trzeci w historii. Tuż za wyjazdem z Olkusza zlokalizowana będzie również premia górska.