„TOUR” W CANNES

To się nazywa międzynarodowa kariera. „Tour” – film o pierwszym w historii Tour de Pologne kobiet – podbija festiwal filmowy w Cannes. Można go oglądać w tak zwanej sekcji Short Corner, która dedykowana jest wielbicielom krótkiego metrażu.

Ekipa przygotowująca film: Magdalena Tomaszewska, Agnieszka Franusiak i Mateusz Różański są na miejscu, żeby promować swoją pracę.

 

– Niemal cały nasz czas spędzamy w strefie filmów krótkometrażowych. Mamy nadzieję odbyć kilka spotkań, na których zainteresujemy filmem odwiedzających festiwal. Takie kino też ma bardzo wielu swoich fanów a dodatkowo sprzyja nam tu pogoda, więc odwiedzających jest mnóstwo – mówi Magdalena Tomaszewska.

 

– Tak naprawdę to wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem, że jesteśmy w Cannes. Może czerwony dywan jeszcze nie jest dla nas, bo nasza produkcja nie ma nawet procenta największych produkcji. Sam fakt, że zrobiliśmy film, który zakwalifikował się na tak wielki festiwal to już powód do olbrzymiej dumy – dodaje Agnieszka Franusiak.

 

Bohaterami dokumentu są zawodniczki zespołu MAT ATOM Deweloper – drużyny stworzonej przez Pawła Bentkowskiego oraz Paulinę Brzeźną-Bentkowską, a także zespół Lang Team – organizator wyścigu. Film pokazuje emocje, które towarzyszą kobiecemu peletonowi. Opowiada o profesjonalnym sporcie widzianym z perspektywy zawodniczek. Ich codzienną rywalizację – od rozmów przy śniadaniu przed startem, aż po relaks i odnowę biologiczną gdy kibice są już dawno w domach, a dziennikarze kończą relacje, żeby zdążyć przed zamknięciem gazety. To obraz „od kuchni” niezwykłej dyscypliny jaką jest kolarstwo kobiet, która wciąż pozostaje w cieniu zmagań mężczyzn.

 

Drugoplanowymi aktorami filmu jest ekipa Lang Team, która organizuje wyścig. Zespół Czesława Langa realizuje wielkie marzenie o stworzeniu najlepszego na świecie wyścigu kolarskiego dla kobiet. Lang Team jest także partnerem wyjazdu ekipy na festiwal do Cannes.