ZA 10 DNI WSZYSTKO BĘDZIE JASNE

15 maja to dzień, który elektryzuje media i wszystkich kibiców Tour de Pologne. Trasa tegorocznego wyścigu zatwierdzona, czeka na prezentację. W gali weźmie udział wielu znakomitych gości. To będzie niepowtarzalna okazja, żeby w jednym miejscu zobaczyć tylu mistrzów kolarstwa, którzy wciąż są w doskonałej formie.

 

Gala rozpocznie się o 18.30 na torze kolarskim BGŻ BNP Paribas w Pruszkowie, a dla gości i dziennikarzy przygotowanych zostało wiele niespodzianek. Oprócz trasy zaprezentowani zostaną także sponsorzy wszystkich klasyfikacji 74. Tour de Pologne.

 

– Musimy sobie zostawić choć jednego asa w rękawie do samego końca, dlatego nie chcę jeszcze ujawniać tego, co zdarzy się 15 maja. Na pewno będzie spora dawka adrenaliny. Wiele niespodzianek z udziałem najbardziej klasowych zawodników, którzy tworzyli historię polskiego kolarstwa. Jej piękną klamrą jest Tour de Pologne – wyścig, z którego możemy być dumni, i którego zazdroszczą nam w wielu krajach na świecie – podkreśla wicemistrz olimpijski, Czesław Lang.

 

Na galę zaproszeni zostali goście z całego świata. Swoją obecność potwierdzili już choćby dyrektor generalny Międzynarodowej Unii Kolarskiej – Martin Gibbs czy jeden z najlepszych polskich kolarzy ostatnich lat – Przemysław Niemiec.

 

– Tour de Pologne to wyścig dla mnie tak samo ważny jak Giro d’Italia dla Włocha czy Tour de France dla Francuza. Jestem dumny, że mamy swój bardzo znany wyścig, na który tak chętnie przyjeżdżają kolarze z całego świata. Jeżeli mam być szczery, to nie pamiętam ile razy startowałem w Tour de Pologne, ale nie wykluczone, że tych startów było już ponad dziesięć. Teraz też robię wszystko, żeby być zdrowym i w jak najlepszej formie na przełomie lipca i sierpnia. Mam wielką nadzieję, że znajdę się w naszej drużynie na Tour de Pologne. Tym bardziej, że z tego co słyszałem pojedziemy przez moją rodzinną miejscowość, więc chciałbym zaprezentować się kibicom – mówi kolarz UAE Team Emirates.

 

Tym samym Przemysław Niemiec, najlepiej zorientowanym w kolarstwie kibicom, zdradził kolejną informację o trasie tegorocznego Tour de Pologne. Na to, żeby poznać cały jej przebieg musimy jeszcze trochę poczekać.