JUŻ ZA MIESIĄC KURS NA LICENCJĘ KIEROWCY UCI

Międzynarodowa Unia Kolarska organizuje w tym roku specjalne kursy dla osób chcących uzyskać licencję kierowcy UCI. Jest ona niezbędna do prowadzenia pojazdu w kolumnie wyścigu UCI World Tour. 28 lipca, dzień przed startem 74. Tour de Pologne taki kurs odbędzie się w Krakowie.

 

W ubiegłym roku organizatorzy Tour de Pologne zwrócili się do Międzynarodowej Unii Kolarskiej z prośbą o przeprowadzenie kursu na licencję kierowcy UCI w Polsce. Odbył się on w Warszawie, dzień przed rozpoczęciem naszego narodowego wyścigu. W tym roku ponownie nadarzy się okazja do uzyskania licencji uprawniającej do prowadzenia pojazdu w kolumnie wyścigu UCI World Tour. Kurs odbędzie się w Krakowie 28 lipca o godzinie 12.30 w hotelu Double Tree by Hilton (ul. Dąbska 5, 31-572 Kraków). Po ukończeniu kursu będzie można ruszyć w trasę z kolumną Tour de Pologne. Ale najpierw kilka formalności.

 

Pierwszy krok to uzyskanie licencji kierowcy Polskiego Związku Kolarskiego. Aby to zrobić należy wypełnić wniosek https://pzkol.pl/8,licencje-kolarskie.html oraz wysłać zdjęcie na adres licencje@pzkol.pl. Koszt wydania licencji to 60 złotych, obowiązuje ona przez cztery lata. Następnie trzeba zgłosić chęć uczestnictwa w kursie do Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Formularz znajdujący się na stronie http://www.uci.ch/road/news/article/uci-driver-certificate/ należy wypełnić i wysłać na adres uciworldtour@uci.ch wpisując w temacie maila „Driver’s certificate”.

 

Wówczas można już przyjść na kurs, po którym każdy otrzyma licencję uprawniającą do jazdy w kolumnie 74. Tour de Pologne, a także innych wyścigów z kalendarza UCI.