Niedziela na Służewcu z Tour de Pologne!

To będzie wielkie święto kolarstwa i wyścigów konnych. Najbliższa niedziela (18 czerwca) na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie to Dzień Tour de Pologne.

Nasz narodowy wyścig startuje za nieco ponad miesiąc, ale temperatura rośnie z każdym dniem. Przedsmak rywalizacji gwiazd światowego kolarstwa będziemy mieli w niedzielę, gdy w gonitwie o Puchar Tour de Pologne wystartują… konie.
Do rywalizacji zgłoszono pięć trzyletnich folblutów, czyli koni pełnej krwi angielskiej: ogiery Petroniusa i Perseyvera oraz klacze Maiandrę, Mrs Henry i Koprę. Stawka może nie jest zbyt liczna, ale za to – zdaniem fachowców – dość wyrównana, co zwiastuje walkę o zwycięstwo do samej mety.
Gonitwę Tour de Pologne, będącą jednocześnie rywalizacją o Nagrodę Aschabada, zaplanowano na godzinę 16, jako trzecią gonitwę dnia, ale na Torze Wyścigów Konnych Służewiec warto pojawić się już dwie godziny wcześniej i spędzić tam całe popołudnie. Oprócz emocji związanych z rywalizacją koni w łącznie ośmiu gonitwach, będzie można zasmakować kolarstwa. Na Służewcu między innymi będzie można spotkać przedstawicieli tej dyscypliny sportu oraz spróbować swoich sił na rowerach treningowych.
Na Dzień Tour de Pologne na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zapraszają zarząd Totalizatora Sportowego oraz Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. Bilety wstępu kosztują 5 zł i można je kupić na stronie eventim.pl oraz w kasach w dniu wyścigów.
Do zobaczenia w niedzielę!