TOUR DE POLOGNE ZE WSPARCIEM MAŁOPOLSKI

Małopolska po raz kolejny włączy się w organizację najważniejszego wydarzenia kolarskiego w tej części Europy, czyli 74. Tour de Pologne UCI World Tour. W tym roku zawodowy peleton przejedzie w graniach województwa małopolskiego ponad 500 kilometrów, co stanowi niemal połowę całej trasy.

 

Na przełomie lipca i sierpnia oczy całego sportowego świata będą zwrócone na zawodników 74. Tour de Pologne. Najważniejszy wyścig kolarski w tej części Europy po raz kolejny zostanie zorganizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego. „Już po raz siódmy Województwo Małopolskie zostaje partnerem wyścigu Tour de Pologne. Nie mogło być inaczej – to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym kraju, którego trasa zawsze w lwiej części przebiega przez nasz region. Warto podkreślić, że to nie tylko święto kibiców, którzy mogą śledzić zmagania kolarzy – ale też najlepsza z możliwych promocji sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Jestem przekonany, że wiele osób po obejrzeniu tegorocznego peletonu, wsiądzie na rower i spróbuje swoich sił na małopolskich podjazdach.” – mówi marszałek Jacek Krupa.

 

Tegoroczny Tour de Pologne to w sumie siedem etapów i ponad tysiąc kilometrów do przejechania. W tym roku wyścig rozpocznie się właśnie w Krakowie. „W ostatnich latach zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że Tour de Pologne kończy się w Krakowie. W tym roku odwracamy kolejność – wyścig rozpocznie się pod Wawelem, a zakończy w Bukowina Tatrzańskiej. Dodatkowo podczas etapu Zawiercie – Zabrze kolarze po kilku latach przerwy pojadą przez Olkusz” – opisuje dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. W Małopolsce kolarze będą walczyć także podczas czwartego etapu z Zawiercia do Zabrza, szóstego z Wieliczki do Zakopanego i oczywiście królewskiego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej. Także w Bukowinie, 4 sierpnia odbędzie się Tour de Pologne Amatorów, którego partnerem jest Województwo Małopolskie.