BRIAN COOKSON WYSTARTUJE W TDP AMATORÓW

Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej Brian Cookson wystartuje w Tour de Pologne Amatorów. Wyścig odbędzie się 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej, w ostatnim dniu rywalizacji kolarzy 74. Tour de Pologne UCI World Tour.

 

Ósmy Tour de Pologne Amatorów zostanie rozegrany na nowej, dłuższej trasie. Kolarze amatorzy tradycyjnie będą się ścigali w tatrzańskiej scenerii, ale tym razem pokonają aż 58 kilometrów. Runda jest bardzo podobna do tej, którą przejadą później kolarze zawodowi. To oznacza, że na trasie znalazły się te same, najcięższe podjazdy wyścigu, ze ścianą BUKOVINA włącznie.

 

Jednym z gości specjalnych 74. Tour de Pologne będzie Brian Cookson. Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej gościł w Polsce także w ubiegłym roku podczas ostatniego etapu 73. Tour de Pologne w Krakowie. W tym roku przyjedzie do Polski na decydujące rozstrzygnięcia wyścigu, a sam wystartuje w Tour de Pologne Amatorów.

 

„Bardzo się cieszę, że w tym roku ponownie będę mógł z bliska oglądać ostatni etap Tour de Pologne, rywalizację dzieci w Nutella Mini Tour de Pologne i wystartować w Tour de Pologne Amatorów. Te trzy wydarzenia idealnie wpisują się w misję Międzynarodowej Unii Kolarskiej, która polega na rozwoju kolarstwa we wszystkich formach, dostępnego dla wszystkich. Od rywalizacji zawodowców, poprzez jazdę rekreacyjną, wykorzystanie roweru jako środek transportu, a także zabawę. To czysta przyjemność widzieć jak rozwija się Tour de Pologne i kolarstwo w Polsce. Chciałbym podziękować organizatorom wyścigu za nieustanne zaangażowanie i poświęcenie dla kolarstwa” – mówi Prezydent UCI Brian Cookson.

 

„Jesteśmy dumni, że Brian Cookson będzie naszym gościem, zarówno jako obserwator Tour de Pologne, jak i uczestnik Tour de Pologne Amatorów. To będzie niezapomniany dzień – wyścig amatorów,  decydujące rozstrzygnięcia w zawodowym peletonie, a wszystko to w przepięknym otoczeniu Bukowiny. Zarówno Tour de Pologne Amatorów, jak i Nutella Mini Tour de Pologne są dla nas niezwykle ważne. Te imprezy rozwijają się z roku na rok tak, jak rozwija się kolarska pasja wśród Polaków” – mówi Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.