KOŃCOWE ODLICZANIE DO STARTU 74. TOUR DE POLOGNE

Konferencja prasowa z Peterem Saganem i Rafałem Majką oraz prezentacja drużyn na Rynku Głównym w Krakowie – to najważniejsze wydarzenia poprzedzające sobotni start 74. Tour de Pologne UCI World Tour.

 

74. Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę 29 lipca w Krakowie. Dzień przed startem wyścigu odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktualnego mistrza świata Petera Sagana, a także zwycięzcy Tour de Pologne 2014 Rafała Majki. W konferencji prasowej w Hotelu Double Tree by Hilton wziął udział również Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang. Po zakończeniu konferencji na krakowskim rynku odbyła się oficjalna prezentacja drużyn startujących w wyścigu. Na starcie 74. Tour de Pologne staną 22 drużyny – 18 Pro Teams oraz cztery drużyny z dzikimi kartami, w sumie peleton liczy 154 kolarzy.

 

Jestem szczęśliwy, że znów mogę stanąć na starcie Tour de Pologne. Jesteśmy w Polsce, która sąsiaduje ze Słowacją, więc liczę na wsparcie kibiców i dobry wyścig. Mam wspaniałe wspomnienia związane z Tour de Pologne. Zwycięstwo w 2011 roku było ogromnym sukcesem, a zarazem niespodzianką. Walczyłem o nie ciężko przez cały wyścig, do ostatniego etapu. To było pierwsze zwycięstwo w ważnym, etapowym wyścigu i wspaniała chwila. Tamten Tour de Pologne pomógł mi się rozwinąć, niedługo potem pojechałem na Vueltę i wygrałem trzy etapy. Bardzo dobrze wspominam ten czas. Teraz, właśnie w Polsce, wracam do ścigania po trzech tygodniach przerwy. Mamy dobry team, myślę, że to może być dobry wyścig. Być może ja skupię się na etapach, a mój kolega z drużyny Rafał Majka na klasyfikacji generalnej” – powiedział dwukrotny mistrz świata Peter Sagan.

 

Zwycięstwo w 2014 roku było wielkim przeżyciem. Móc wygrać na ojczystych drogach, to coś niezwykłego. Cieszę się, że mogę tu być ponownie. To, co wydarzyło się na Tour de France jest już poza mną. Wróciłem do zdrowia, przez ostatni tydzień intensywnie trenowałem i czuję się dobrze. Może to nie jest jeszcze sto procent, ale myślę, że będę mógł pojechać dobry wyścig. Po kraksie szybko wróciłem do zdrowia i mogę być na Tour de Pologne. To wyścig, który wiele dla mnie znaczy. Mamy silny zespół, jest nie tylko jeden lider, ale jest nas dwóch” – powiedział Rafał Majka.

 

Liczymy na to, że to będzie wspaniały Tour de Pologne. Mamy świetnych kolarzy – Rafała, Petera – którzy zwyciężali już na polskich drogach. Ale startuje przecież także Vincenzo Nibali i wielu innych znakomitych zawodników. Chcemy, aby ten wyścig był bardzo widowiskowy. Dlatego etapy są krótsze, bardziej dynamiczne, a do tego siedmiu zawodników w składzie każdej z drużyn. Nie ma czasówki, a wszystko rozstrzygnie się podczas dwóch górskich etapów w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej” – mówi Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.

 

Po mistrzostwach Włoch powróciłem do treningu, ostatnio trenowałem w górach, aby dobrze przygotować się do końcówki sezonu. Dla mnie to powrót do poważnego ścigania. Tour de Pologne to ważny wyścig z wieloma groźnymi zawodnikami na starcie, przede wszystkim Rafałem Majką. Nigdy nie wyznaczam sobie celów przed wyścigiem, zobaczymy jak się potoczy. Czuję się dobrze, mocno trenowałem. Trasa jest ciekawa, mogą być niespodzianki, ale musimy być przygotowani na wszystko” – powiedział podczas prezentacji drużyn Vincenzo Nibali.