KRIOTERAPIA DLA WSZYSTKICH NA METACH ETAPÓW TOUR DE POLOGNE

Tour de Pologne zwykle rozpala emocje i nie inaczej będzie w tym roku, ale organizatorzy zadbali też o… chłodzenie i to w najlepszym wydaniu. Partnerem 74. Tour de Pologne został producent kriokomór, wrocławska firma Kriosystem-Life Sp. z o.o. Dzięki tej współpracy na mecie każdego etapu stanie mobilna kriokomora, a zawodnicy, kibice i obsługa wyścigu będą mogli za darmo skorzystać z zabiegu krioterapii ogólnoustrojowej.

 

Krioterapia wśród sportowców jest dopiero odkrywana, ale powoli zyskuje na popularności. Dotychczas bowiem sportowcy w celu regeneracji korzystali z tradycyjnych metod, czyli np. zimnej wody z lodem. Stosowanie zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej oraz miejscowej przyczynia się do zmniejszenia lub zniesienia bólu, rozluźnienia napiętych mięśni, zmniejszenia obrzęku, zwiększenia dotlenienia komórek oraz przyspieszenia przemiany materii, działa relaksacyjnie oraz redukuje uczucia zmęczenia. Terapia zimnem zwiększa wydolność organizmu i wspomaga krążenie.

 

Mobilna kriokomora, z której będzie można skorzystać podczas Tour de Pologne, mieści się w siedmiometrowym kontenerze, w którym znajdują się: szatnia, przedsionek, kriokomora główna do krioterapii oraz pomieszczenie z wbudowanym zbiornikiem na ciekły azot. Przedsionek to miejsce do aklimatyzacji, w którym temperatura wynosi „tylko” ok. -60 stopni Celsjusza. W komorze właściwej zakres temperatur w trakcie zabiegu wynosi od -100 do -160 stopni Celsjusza. Długość takiego zabiegu trwa od ok. 30 sekund do kilku minut, w zależności od organizmu osoby, która z niego korzysta.

 

Kriosystem-Life Sp. z o.o. realizuje zamówienia dla klientów z całego świata , takich jak: USA,  Irlandia, Francja, Wielka Brytania, Grecja, Republika Południowej Afryki, Indie, Malezja, Australia, Nowa Zelandia. Z urządzeń firmy korzystają słynne kluby piłkarskie (AC Milan, Leicester City, Fulham Londyn, Sunderland i Lech Poznań) oraz rugby. Teraz czas na kolarstwo i całą rodzinę Tour de Pologne