OFICJALNA PREZENTACJA EKIP NA RYNKU GŁÓWNYM W KRAKOWIE

Kolarze startujący w 74. Tour de Pologne UCI World Tour pojawią się w piątek (28 lipca) na Rynku Głównym w Krakowie. O godzinie 16 rozpocznie się oficjalna prezentacja drużyn.

 

Kraków od wielu lat jest szczególnym miejscem na mapie Tour de Pologne. Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang powtarza, iż jest tym dla Tour de Pologne, czym Paryż dla Tour de France. Przez lata Kraków był areną finałowego etapu Tour de Pologne, a losy naszego narodowego wyścigu rozstrzygały się na Błoniach lub Rynku Głównym. W tym roku przepiękny Kraków i historyczny Rynek Główny będą miejscem uroczystego otwarcia wyścigu i areną pierwszego etapu 74. Tour de Pologne. W sobotę 29 lipca najlepsi kolarze świata wyruszą na trasę, by walczyć o zwycięstwo. Ale po raz pierwszy największe kolarskie gwiazdy pojawią się na Rynku Głównym już dzień wcześniej.

 

W piątek, 28 lipca o godzinie 16 rozpocznie się oficjalna prezentacja ekip biorących udział w tegorocznym wyścigu. Na starcie pojawią się 22 drużyny, każda licząca siedmiu zawodników. W sumie peleton liczący 154 kolarzy. Wśród nich takie sławy jak aktualny mistrz świata Peter Sagan, zwycięzca Tour de Pologne z 2014 roku Rafał Majka, czy triumfator Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana Vincenzo Nibali. Oficjalna prezentacja będzie więc wielkim kolarskim świętem, w czasie którego kibice będą mieli okazję spotkać swoich idoli, zobaczyć ich z bliska, a nawet porozmawiać. W tym roku prezentacja będzie wyjątkowa, ponieważ transmisję z niej przeprowadzi Telewizja Polska. Dzięki temu w tej szczególnej uroczystości będą mogły wziąć udział miliony kolarskich fanów z całej Polski. A tych, którzy mogą przyjechać do Krakowa, zapraszamy na Rynek Główny w piątek o godzinie 16.