WITAMY NA DRUGIM ETAPIE TOUR DE POLOGNE

Peter Sagan (Bora – Hansgrohe) wystartował w żółtej koszulce lidera na trasę drugiego etapu 74. Tour de Pologne z Tarnowskich Gór do Katowic.

 

Na starcie w Tarnowskich Górach pojawiło się 152 kolarzy, którzy mają dziś do pokonania 142 kilometry. Na trasie znajdują się aż trzy Lotne Premier LOTTO – Piekary Śląskie (56,6 km), Chorzów (75 km) i Siemianowice Śląskie (85,3 km). Liderem klasyfikacji najaktywniejszego kolarza jest Holender Martijn Keizer z grupy LottoNL – Jumbo. Już po dojeździe do Katowic kolarze powalczą na dwóch Premiach Górskich TAURON IV kategorii – w al. Korfantego i na ul. Góreckiego. Liderem klasyfikacji górskiej jest również Keizer. Na trasie znajduje się również Premia Specjalna w Bytomiu (65,2 km).

 

Po wjeździe do Katowic kolarze pokonają trzy rundy po 17 kilometrów po najbardziej zielonych terenach miasta, w okolicy Doliny Trzech Stawów. Meta tradycyjnie mieści się w al. Korfantego przy Spodku, gdzie można się spodziewać walki sprinterów. W klasyfikacji najlepszego sprintera HYUNDAI prowadzi Peter Sagan, który jest także właścicielem żółtej koszulki lidera klasyfikacji generalnej CARREFOUR. W klasyfikacji Najlepszy Polak LOTOS na czele jest Paweł Franczak (Reprezentacja Polski)

 

To tradycyjnie najszybszy etap Tour de Pologne i jeden z najszybszych w całym cyklu World Tour. Pamiętam rok 2011, kiedy finiszował tu Marcel Kittel z prędkością powyżej 80 km/h. Wygrał wówczas cztery sprinterskie etapy i rozpoczął swoją wielką karierę. Przed nami bardzo ciekawy etap, a dodatkowo na Górnym Śląsku zawsze możemy liczyć na wielu, wielu kolarskich kibiców.” – mówi Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.