HUBERTUS W BARNOWIE – ŚWIĘTO MIŁOŚNIKÓW KONI I ROWERÓW

W sobotę 7 października, w samo południe, w stajni w Barnowie rozpocznie się Hubertus dla dzieci – święto młodych miłośników koni i rowerów. W tym roku święto wyjątkowe, bo rozpoczynające długie obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Elżbieta i Czesław Lang już po raz kolejny zapraszają do Barnowa wszystkich, którzy kochają konie i rowery. W ostatnich  latach organizowany przez nich Hubertus był nie lada atrakcją. W tym roku święto będzie wyjątkowe, bo oprócz wszelakich niespodzianek jeździeckich i kolarskich będą także atrakcje żołnierskie. Na inaugurację obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości do Barnowa zawita reprezentacyjny Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego. Będą więc pokazy musztry wojskowej, a także prezentacja broni białej.

Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z 1980 roku, a obecnie dyrektor słynnego Tour de Pologne, nie ukrywa, że obok rowerów, to właśnie konie są jego największą pasją. W programie imprezy są więc konkursy, w których dzieci będą musiały wykazać się wiedzą dotyczącą jeździectwa i koni, zawody w „szukaniu lisa” przez dzieci, a także słynna już widowiskowa „pogoń za lisem”. Nie zabraknie oczywiście rowerowych wyzwań, spośród których największym wyzwaniem będzie wyścig kolarski o Puchar Czesława Langa. Każdy, kto chce wystartować musi mieć ze sobą rower i kask.

Hubertus od lat przyciąga do Barnowa wspaniałych ludzi, którzy w ten wyjątkowy dzień współtworzą niepowtarzalną atmosferę. Pełno tam gwaru i uśmiechu tych, którzy kochają aktywność fizyczną, świeże powietrze i zdrowe życie. Dla dzieci to niezwykła zachęta do spędzenia czasu na rowerze, wśród koni, a także przy ognisku, przy dobrym posiłku i w znakomitym towarzystwie.

Organizatorem Hubertusa dla dzieci w Barnowie jest Klub Sportowy „Lider”. Impreza odbywa się pod patronatem wójta gminy Kołczygłowy Wacława Kozłowskiego oraz Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kołczygłowy. Impreza rozpocznie się o godzinie 12, w sobotę 7 października w Barnowie. Poprowadzi ją spiker Tour de Pologne Dariusz Maląg.

blank