NOMINOWANI W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO 74. TOUR DE POLOGNE: BUKOWINA TATRZAŃSKA

Po przedstawieniu miast i firm nominowanych do tytułu „Najpiękniejsze miasto startowe” i „Najpiękniejsze miasto premii”, dziś zaczynamy prezentację kandydatów w kategorii „Najpiękniejsze miasto mety” 74. Tour de Pologne.

Bukowina Tatrzańska to od lat sprawdzony partner Lang Team i Tour de Pologne. W tym roku wyścig zawitał tu już ósmy raz z rzędu. U podnóża Tatr kończył się nie tylko 7. etap, ale również cały wyścig. To tu zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia. Kolarze dwukrotnie przejechali 66-kilometrową pętlę, a niesamowite emocje towarzyszyły ich zmaganiom do ostatnich metrów. Rafałowi Majce, mimo heroicznej walki i wielkiego wsparcia kibiców, nie udało się zniwelować całej straty do prowadzącego w wyścigu przed 7. etapem Dylana Teunsa i to 25-letni Belg mógł świętować największy sukces w karierze.

Fani uwielbiają górskie etapy. Mogą wtedy poczuć prawdziwą magię wyścigu, kolarzy mają na wyciągnięcie ręki. Tak właśnie było w tym roku w Bukowinie Tatrzańskiej.

Tradycyjnie też jedną z największych atrakcji dla wielu kibiców kolarstwa była możliwość sprawdzenia się na trasie, na której po kilku godzinach rywalizują zawodowcy. W Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej wystąpili m.in. Czesław Lang, ówczesny prezydent UCI Brian Cookson, mistrz świata w kolarstwie torowym Adrian Tekliński, prezes PZKol Dariusz Banaszek czy zwycięzcy TdP sprzed lat Henryk Charucki i Zdzisław Piątek. Było ostre ściganie, ale przede wszystkim świetna zabawa.

Przeczytaj więcej.