NOMINOWANI W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO 74. TOUR DE POLOGNE: KRAKÓW

Kraków, kolejne miasto nominowane w kategorii „Najpiękniejsze miasto mety” 74. Tour de Pologne to nieodłączna część naszego narodowego wyścigu. TdP gości tu nieprzerwanie od 2008 roku i nie inaczej było teraz. Nastąpiła jednak zasadnicza zmiana. Zwykle impreza się tu kończyła, tym razem – zaczynała.

Kibice w Krakowie mieli jednak okazję nie tylko oklaskiwać kolarzy podczas oficjalnej prezentacji i startu, lecz także walczących o zwycięstwo na pierwszym etapie. Czekając na Błoniach na pokonujących 130-kilometrową trasę bohaterów, fani nie mieli prawa się nudzić. O atrakcje zadbał między innymi Carrefour, sponsor główny 74. Tour de Pologne. Odwiedzający jego miasteczko znaleźli tam totem dotykowy, rowerki magnetyczne i spinningowe, park trampolin, rower stacjonarny zsynchronizowany z wirtualną trasą na ekranie czy też blender bike. Każdy kibic mógł także skorzystać z porad dietetyka, zobaczyć pokazy taneczne cheerleaderek, posłuchać pokazów bębniarzy, a najmłodsi fani kolarstwa wzięli udział w warsztatach małego rowerzysty i zajęciach ze zdobienia rowerów. Pokaz gotowania dał podróżnik kulinarny David Gaboriaud.

Później były już ogromne sportowe emocje, bo na Błonia wjechał kolorowy peleton, a walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się na ostatnich metrach. Wygrał niesamowity Peter Sagan, ku wielkiej radości licznej grupy kibiców ze Słowacji. Ale chyba i Polacy nie byli rozczarowani. Sagan to wspaniały sportowiec, jedna z wizytówek kolarstwa. Kraków może być dumny, że jego mieszkańcy oraz turyści oglądali w tym pięknym mieście popis trzykrotnego już mistrza świata.

Przeczytaj więcej.