NOMINOWANI W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO 74. TOUR DE POLOGNE: ZABRZE

Zabrze to ostatnie z miast nominowanych w konkursie na „Najpiękniejsze Miasto 74. Tour de Pologne”. Ostatnie, ale wyjątkowe. Kolarze finiszowali z peletonu, a najszybszy na mecie przy stadionie Górnika, okazał się Caleb Ewan.
Wcześniej walkę z pogodą stoczyły służby miejskie. I wygrały ją w wielkim stylu, za co należą się wielkie brawa. Czwartemu i najdłuższemu odcinkowi naszego narodowego touru towarzyszył bowiem potworny upał. Efekt był taki, że rozpływał się asfalt, ale w Zabrzu pokazali, jak należy szybko i skutecznie reagować, a nawierzchnia została błyskawicznie schłodzona.
Zabrzanie tego dnia mogli jednak żyć wyścigiem cały dzień. Wcześniej odbyła się Nutella Mini Tour de Pologne, stworzono też specjalną strefę kibica, gdzie było pełno atrakcji i animacji, szczególnie dla najmłodszych. Śmiało można powiedzieć, że to było wielkie święto, a Zabrze spisało się świetnie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że był to debiut tego miasta na mapie Tour de Pologne. Jeszcze przed wyścigiem pani prezydent Małgorzata Mańka-Szulik mówiła, że chciałaby pokazać Zabrze światu i to zadanie udało się zrealizować bardzo dobrze.

Przeczytaj więcej.