Konkurs na „Najpiękniejsze Miasto 74. Tour de Pologne” – znamy laureatów!

Start: Tarnowskie Góry, Premia: Bielsko – Biała, Meta: Zabrze – oto rozstrzygnięcia konkursu na „Najpiękniejsze Miasto 74. Tour de Pologne”. Uroczysta konferencja prasowa odbyła się w Biznes Klubie ARENY ZABRZE. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

– Ta idea zaczyna się naprawdę pięknie rozwijać. Czuć, że pomysł na konkurs się przyjął, a za rok może być jeszcze ciekawiej. Już teraz pojawili się znamienici goście, z legendarnym piłkarzem Włodzimierzem Lubański i świetnym kolarzem Bartoszem Huzarskim. Najbardziej cieszę się jednak z tego, że poprzez taki konkurs ta nasza kolarska rodzina jest jeszcze bliżej siebie. Całe lata mogliśmy tylko zazdrościć Włochom czy Francuzom takich imprez, a teraz mamy to u siebie. Coś pięknego i ważnego. Podziękowałem wszystkim za to, bo bez partnerów w postaci miast, samorządów, sponsorów, mediów i kibiców, nie byłoby mowy o sukcesie – opowiada dyrektor generalny Lang Teamu Czesław Lang.

– Impreza udała się fantastycznie. Pojawiło się wielu prezydentów i przedstawicieli miast. Na miejscu byli też ci, którzy wygrali rok temu. Teraz przekazali specjalne, multimedialne puchary, kolejnym triumfatorom – opowiada Adam Siluta, prezes zarządu firmy Lang Team.

Wicemistrz olimpijski nieprzypadkowo wspomina o przyszłorocznej edycji konkursu, bo Tour de Pologne czeka wyjątkowa edycja, więc i rywalizacja w konkursie będzie bardzo zacięta. To 75. edycja TdP, równo 90 lat po pierwszym wyścigu i zarazem 25-lecie pracy Czesława Langa jako organizatora imprezy. Już teraz wiadomo, że wszystko zacznie się w Krakowie (4 sierpnia), a później wyścig ruszy w Polskę i skończy się 10 sierpnia. – Żadnych szczegółów nie mogę zdradzić, ale powiem tylko tyle, że jest wielka chęć ze strony wielu miast, aby gościć nasz narodowy tour. Niektóre z nich chcą podpisywać długoletnie umowy. To pokazuje, że wyścig rośnie w siłę i naprawdę stał się wizytówką naszego kraju – dodaje Adam Siluta.