Jedyny taki wyścig, jedyne takie muzeum!

To będzie wydarzenie, o którym wszyscy będą długo pamiętali. 24 i 25 marca na stadionie PGE Narodowym odbędą się targi Bike Expo, a jedna z głównych atrakcji tego wydarzenia, to inauguracja mobilnego muzeum Tour de Pologne i wyjątkowe zawody „90 lat Tour de Pologne – Narodowy Wyścig Niepodległości”. Ale… po kolei.

Wyścigi będą trwały dwa dni. W sobotę 24 marca najpierw będą ścigali się zawodnicy ze szkółek kolarskich, a później dorośli amatorzy. Dzień później w planie są zawody dla dzieci i młodzieży amatorów. Wszystko na specjalnie przygotowanym, 300-metrowym, szerokim na osiem metrów torze na płycie stadionu. – Staraliśmy się przygotować absolutnie unikalną imprezę, o której wszyscy będą długo pamiętać i myślę, że wszystko powinno się udać. Tor i inne atrakcje będą przygotowane bardzo profesjonalnie – opowiada prezes zarządu Lang Team Adam Siluta. Wyścig to tylko jedno z wydarzeń planowanych na stadionie PGE Narodowym, bo to właśnie tam po raz pierwszy pokaże się unikalne muzeum Tour de Pologne, które później ruszy w Polskę, żeby pokazać historię największej corocznej imprezy sportowej w Polsce.

A wszystko w wyjątkowym roku dla naszego kraju i Tour de Pologne, bo w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 90 lat po pierwszym wyścigu, przy okazji 75. edycji i ćwierćwiecza organizacji Tour de Pologne przez wicemistrza olimpijskiego z Moskwy Czesława Langa. – To takie wydarzenie, na którym warto być. Już teraz gwarantuję, że każdy wyjdzie zadowolony – przekonuje Czesław Lang.