GAZPROM RUSVELO Z DZIKĄ KARTĄ NA 75. TOUR DE POLOGNE

Kolarze Gazprom-RusVelo wystartują w 75. Tour de Pologne UCI World Tour. Rosyjska drużyna otrzymała od organizatorów dziką kartę.

 

„Gazprom-RusVelo to bardzo dobry team, świetna mieszanka doświadczonych zawodników i młodych kolarzy. W wyścigach, w których startują, zawsze potrafią znaleźć dla siebie miejsce i zaistnieć. Pokazali to także startując w poprzednich sezonach w Polsce. Doceniamy ich zaangażowanie i konsekwencję, dlatego po raz kolejny przyznaliśmy Gazprom-RusVelo dziką kartę uprawniającą do startu w Tour de Pologne.  Dodatkowym elementem jest fakt, iż kolarze jeżdżą na rowerach mojego wielkiego przyjaciela Ernesto Colnago, a to zawsze widok miły memu sercu. Tegoroczny Tour de Pologne jest szczególny i ważny. Świętujemy 90-lecie wyścigu, a także stulecie polskiej niepodległości. To dla nas bardzo ważne mieć w takim roku peleton składający się z zawodników i drużyn z najwyższej światowej półki” – mówi Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

 

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Lang Team obdarzył nas takim zaufaniem. Tour de Pologne to najważniejszy etapowy wyścig w letnim kalendarzu. Zaproszenie do udziału w zawodach World Tour umożliwia nam pokazanie się z jak najlepszej strony na tle topowych drużyn. W tym roku uczestniczyliśmy w kilku wyścigach World Tour – Abu Dhabi Tour, Tirreno-Adriatico i Milano-Sanremo. Staramy się optymalnie ułożyć kalendarz, w tych dniach jesteśmy w Tour of the Alps i Tour of Croatia. Mamy dobry sezon, choć jeszcze nie udało się wygrać. Dajemy z siebie wszystko, bo kolarstwo to wielki show dla kibiców, chodzi o to, by rozpalić tłumy, a Czesław Lang doskonale o tym wie od wielu lat” – mówi Dyrektor Generalny Gazprom-RusVelo Renat Khamidulin.

 

„Tour de Pologne ma dla nas, zespołu rosyjskiego, szczególne znaczenie, bo jest najważniejszą kolarską imprezą w tej części Europy. To wyścig z bogatą tradycją, o czym świadczą obchody 90-lecia. Poziom organizacji, świetna trasa, fantastyczni kolarze, relacje medialne na całym świecie i emocje tłumów, które codziennie wylegają na ulice – te aspekty sprawiają, że Tour de Pologne jest wspaniały i jesteśmy dumni, że możemy w nim uczestniczyć. Moim zdaniem organizacja jest na tym samym poziomie, co podczas najważniejszych wyścigów etapowych” – dodaje Khamidulin.

 

„Wiemy już, na których kolarzy postawimy w tym wyścigu, ale w tygodniach poprzedzających upewnimy się co do formy zawodników tak, aby mieć na Tour de Pologne optymalny skład. Stawiamy na młodych kolarzy – Aleksandra Własowa, Artema Nycha i Nikołaja Czerkasowa – wszyscy w wieku 21-23 lata. W czasie Tour de Pologne będziemy mogli liczyć na doświadczenie naszego dyrektora sportowego Paolo Rosolę, który w czasie kolarskiej kariery wygrał 12 etapów Giro d’Italia. Głównym celem w Polsce będzie walka na metach wszystkich etapów, uczestniczenie w ucieczkach i bycie gotowym na sprinterskie finisze” – dodaje Khamidulin.