Michał Kwiatkowski otworzy mobilne muzeum TdP w Grudziądzu!

Tego nie można przegapić! W najbliższą sobotę i niedzielę w Galerii Grudziądzkiej przy ulicy Konarskiego 45 w Grudziądz każdy chętny będzie mógł odwiedzić Roadshow 90 lat Tour de Pologne i pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne. A teraz prawdziwy hit! W sobotę 5 maja, punktualnie o godzinie 12 muzeum otworzy Michał Kwiatkowski.
Kolarza brytyjskiej grupy Sky nikomu specjalnie nie trzeba przedstawiać. W 2014 roku został pierwszym polskim zawodowym mistrzem świata w kolarstwie szosowym. Wygrywał też legendarny wyścig Mediolan – San Remo, Strade Bianche, Clasica San Sebastian i wiele innych. Tej wiosny błyszczał w słynnym Tirreno – Adriatico. Michał przygotowuje się do występu w Tour de France, ale znalazł chwilę, aby odwiedzić muzeum i spotkać się z kibicami.
Popularny „Kwiato”, który zaczynał przygodę z kolarstwem w wyścigach Nutella Mini Tour de Pologne, pisał też własną historię w naszym narodowym tourze. W 2012 roku był o krok od wygranej, ale ostatecznie skończył Tour de Pologne jako drugi. Startował zresztą w największym polskim wyścigu wiele razy i pokazywał wielkie serce do walki, bo zawsze podkreśla, że wie, jak wielu ma kibiców, którzy trzymają za niego kciuki. Teraz pojawia się okazja, aby spotkać jedną z gwiazd światowego peletonu na żywo!

Na wszystkich odwiedzających roadshow i muzeum czeka dużo więcej atrakcji. Przypadające w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości splata się z 90-leciem Tour de Pologne. Z tej okazji przygotowaliśmy pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne. Można w nim zobaczyć bogatą historię wyścigu i zmian, jakie dokonywały się w naszym kraju w ostatnich 90 latach. Dzięki multimedialnym prezentacjom zwiedzający mogą zobaczyć, jakie były początki kolarstwa na ziemiach polskich i jak wyglądał wkład kolarzy w rozwój historii naszego kraju. Począwszy od pierwszego roweru na polskich ziemiach, przez czynny udział członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów w Bitwie Warszawskiej, aż po Tour de Pologne i jest wielkich mistrzów – tych dawnych i współczesnych.
Wśród unikatowych eksponatów znajdują się między innymi pierwszy rower na ziemiach polskich oraz rower, na którym Czesław Lang wywalczył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Moskwie, a także sam medal.
Roadshow to też strefy wyzwań, w których można wziąć udział w konkursie zakładania kół kolarskich na czas, czy wystartować w mistrzostwach Polski w mikro kolarstwie. Chętni będą mogli także wziąć udział w Grand Prix „Wyścigu Niepodległości” na trenażerach. Całe rodziny znajdą coś dla siebie w strefie edukacji, w której znajdzie się miasteczko ruchu drogowego z bezpieczną drogą do domu, a w strefie fit będzie można wziąć udział w niedzielnej rozgrzewce. Wszystko to w oryginalnej oprawie i scenografii Tour de Pologne w połączeniu z poradami fachowców na temat aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia.
Roadshow Tour de Pologne oraz mobilne muzeum Tour de Pologne są organizowane są przez firmę Lang Team z partnerstwem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym projektu jest firma Carrefour Polska.

Więcej informacji na stronie: http://90lattdp.pl/