Roadshow Tour de Pologne z sukcesem w Krakowie

Słynni kolarze Rafał Majka i Tomasz Marczyński, wiceprezydent Krakowa Katarzyna Król, prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta i, przede wszystkim, tłumy kibiców odwiedziły w Krakowie mobilne muzeum Tour de Pologne, które w kolejnych tygodniach odwiedzi jeszcze dziewięć miast, aby promować wśród kibiców narodowy wyścig.

 
– Naprawdę jest co oglądać, cieszę się, że jest tutaj moja koszulka – mówił Rafał Majka, który sam wygrał TdP w 2014 roku, ale przyznał, że chciałby być w gronie tych, którzy dokonali tego co najmniej trzykrotnie. Pod wrażeniem był też popularny „Maniek”. Kolarz Lotto Soudal brał już udział w otwarciu mobilnego muzeum Tour de Pologne w Warszawie. – Można zaobserwować, jak kolarstwo rozwijało się pod względem technologicznym, jak to wyglądało kilkadziesiąt lat temu i jak wygląda teraz. Jest wiele materiałów multimedialnych, gdzie można poznać wiele informacji o całej historii Tour de Pologne. Takie imprezy zachęcają do jazdy na rowerze – nie miał wątpliwości zwycięzca dwóch etapów ostatniego Vuelta a Espana i wielokrotny uczestnik Tour de Pologne.

 
– Gdy chłopaki zobaczyli rower Czesława Langa, na którym zdobywał medal olimpijski w Moskwie, byli pod wrażeniem. Obejrzeli przełożenia, na jakich wtedy się ścigano i stwierdzili krótko: „To byli kozacy!” – opowiadał z kolei Adam Siluta.
Pod wielkim wrażeniem byli też kibice, którzy w sobotę w Krakowie tłumnie odwiedzali roadshow i muzeum. Wszystko odbywa się przy hipermarkecie Carrefour na ulicy Zakopiańskiej i potrwa do niedzieli 29 kwietnia.

 
– W tym roku Tour de Pologne obchodzi jubileusz 90-lecia. Jest to także jego 75. edycja i 25., którą organizuje Czesław Lang. W związku tym wymyśliliśmy „Roadshow Tour de Pologne” i stworzyliśmy pierwsze na świecie mobilne muzeum kolarstwa. Zgromadziliśmy wiele cennych pamiątek – powiedział prezes Adam Siluta. Sponsorem głównym wydarzenia jest marka Carrefour, a partnerami Soudal, Lotos i Fraikin.

 

 

Na miejscu nie brakuje multimedialnych prezentacji, starych publikacji prasowych, proporczyków, plakatów, pucharów i innych pamiątek. Jest też oczywiście wspomniany rower Czesława Langa oraz medal olimpijski.

 
Są też inne atrakcje. – Wielką popularnością cieszy się wyścig niepodległości na trenażerach, którego partnerem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Świetną strefę przygotował też Soudal, gdzie wielu ludzi korzystało z serwisu. Popularnością cieszyła się też strefa Vegety. Zresztą, można tak długo wymieniać, bo wszystko okazało się sukcesem – powiedział Adam Siluta.

 
Kolarskie muzeum można zwiedzać w sobotę i niedzielę do godziny 20. Po wizycie w Krakowie roadshow odwiedzi Grudziądz (5-6.5), Zgorzelec (26-27.5), Legnicę (2-3.6), Głogów (23-24.6), Chorzów (30.6-1.7), Łódź (25-26.8), Wrocław (1-2.9), Kalisz (29-30.9) i Szczecin(6-7.10).