Meta V etapu 75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej

To już pewne! Meta V etapu 75. Tour de Pologne  będzie w Bielsku-Białej. W Urzędzie Miejskim podpisano stosowną umowę w tej sprawie. Podpisy pod nią złożyli zastępca prezydenta Waldemar Jędrusiński oraz dyrektor generalny największego polskiego wyścigu kolarskiego, Czesław Lang.

– Ubiegłoroczny przejazd przez Bielsko-Białą zapadł mi głęboko w pamięć. Teraz kolarze będą w tym pięknym mieście finiszować – mówi dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.
Najlepsi kolarze świata przyjadą do Bielska-Białej 8 sierpnia. Piąty etap wystartuje spod Kopalni Soli w Wieliczce.
Wyścig rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a skończy 10 w Bukowinie Tatrzańskiej. Cała trasa zostanie przedstawiona 18 maja na dziedzińcu pałacu w Wilanowie podczas uroczystej prezentacji, która będzie częścią wielkiego warszawskiego weekendu rowerowego.
Już teraz jednak wiadomo, że przed kibicami wyjątkowa edycja naszego narodowego wyścigu. W roku, w którym Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości odbędzie się 75. edycja Tour de Pologne, równo 90 lat po tym, jak kolarze pierwszy raz ruszyli w Polskę. Mija też 25 lat odkąd za organizację wyścigu odpowiada wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang.
– Bardzo ważną częścią tegorocznego wyścigu będzie właśnie Bielsko-Biała. – Przygotujemy wspaniały etap – mówi Czesław Lang.