WIELKI WARSZAWSKI WEEKEND ROWEROWY w WILANOWIE

W piątek 18 maja, punktualnie o godzinie 20.00 na dziedzińcu pałacu w Wilanowie rozpocznie się uroczysta prezentacja 75. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku będzie trwał od 4 do 10 sierpnia. Dzień później odbędzie się Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy oraz wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, a w niedzielę przyjdzie czas na Lang Team Race – tak w największym skrócie wygląda Wielki Warszawski Weekend Rowerowy. To wydarzenie, jakiego jeszcze w historii nie było.
– Przed nami wyjątkowa edycja Tour de Pologne i chcemy ją rozpocząć prezentacją, którą wszyscy zapamiętają – mówi dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang. I faktycznie, prezentacja robi wrażenie. Fantastyczni goście i piękna oprawa wydarzenia sprawią, że w piątkowy wieczór oczy kolarskiego świata będą zwrócone na wilanowską rezydencję królów.

– To bardzo ważny rok dla Tour de Pologne i całej Polski. Obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, a jednocześnie mija właśnie 90 lat od kiedy kolarze pierwszy raz ruszyli w Polskę. Peleton Tour de Pologne ruszy po raz 75., a od 25 lat za organizację wyścigu odpowiada Czesław Lang. W związku z tym przygotowujemy szereg wyjątkowych atrakcji. Podczas prezentacji zaprezentujemy wyjątkowe multimedialne widowisko, które będzie można oglądać na elewacji pałacu – mówi prezes zarządu Lang Team Adam Siluta.
W trakcie Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego będzie można też zwiedzać pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne. Stworzony z pasją i użyciem najnowocześniejszych technologii projekt to część Roadshow 90 lat Tour de Pologne, które podróżuje po Polsce i pozwala ludziom w całym kraju poznać historię wyścigu, całego kolarstwa i zmian, jakie dokonywały się w Polsce w ostatnich 90 latach.
– Tour de Pologne od lat stara się pokazywać całemu światu nie tylko organizowany na najwyższym poziomie wyścig kolarski, ale też najpiękniejsze zakątki naszego kraju oraz upamiętniać ważne dla naszej ojczyzny wydarzenia. Tym razem nie mogło być inaczej i dlatego, razem z naszymi partnerami, robimy wszystko, aby Tour de Pologne trwał cały rok – mówi Czesław Lang.
Po piątkowej prezentacji nie będzie wiele czasu na odpoczynek, bo w sobotę przyjdzie czas na Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy (w jego ramach wyścig o Puchar Burmistrza Wilanowa na dystansie mini dla najlepszego mieszkańca i mieszkanki Wilanowa) oraz Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. A to nie koniec, bo w planie jest też piknik rodzinny „+4łapy”, organizowany z myślą o wszystkich miłośnikach zwierząt, chcących aktywnie spędzić z nimi czas na świeżym powietrzu.
Z kolei w niedzielę odbędzie się Lang Team Race oraz Parada Veturilo, a trzy dni rowerowego święta zakończy koncert Grzegorza Hyżego.

blank