REPREZENTACJA POLSKI I CCC SPRANDI POLKOWICE Z DZIKIMI KARTAMI NA TDP

Znamy już wszystkie drużyny, które wezmą udział w 75. Tour de Pologne UCI World Tour. 4 sierpnia na starcie w Krakowie pojawi się 18 drużyn UCI World Teams, a także cztery drużyny z dzikimi kartami. Do Gazprom RusVelo i Cofidis dołączyły Reprezentacja Polski i CCC Sprandi Polkowice.

 

„Jako organizatorzy Tour de Pologne od zawsze staramy się wspierać, promować i rozwijać polskie kolarstwo. Ta kampania przynosi efekty. Polskie kolarstwo rośnie w siłę, o czym świadczą fantastyczne nazwiska i sukcesy na arenie międzynarodowej. Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Maciej Bodnar, Tomasz Marczyński, Michał Gołaś, Przemysław Niemiec i wielu innych. Ich przykłady w połączeniu z Tour de Pologne – najważniejszym wyścigiem w Europie Środkowo-Wschodniej rozbudzają marzenia następnych pokoleń. Od lat organizujemy wyścigi dla dzieci, młodzieży i amatorów. Widzimy jak rośnie liczba jeżdżących na rowerach, a także młodych kolarzy, którzy trenują w klubach i startują w wyścigach” – mówi Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

 

„Jestem przekonany, że roku, w którym Tour de Pologne obchodzi 90 urodziny, a Polska stulecie odzyskania niepodległości obydwie polskie drużyny z dzikimi kartami dadzą z siebie wszystko, wywrą dobre wrażenie i zaznaczą swój udział w rywalizacji. CCC Sprandi Polkowice w ostatnich latach był zapraszany do udziału nie tylko w Tour de Pologne, ale także w najważniejszych wyścigach na całym świecie – od wielkich Tourów po klasyki. Z kolei młodzi kolarze z Reprezentacji Polski zawsze walczyli na każdym etapie Tour de Pologne. Pamiętam dokładnie jak w 2015 roku Kamil Zieliński po fantastycznej ucieczce w Nowym Sączu zdobył koszulkę lidera. Kibice oszaleli ze szczęścia” – dodaje Lang.

 

„Udział w Tour de Pologne to wielki zaszczyt dla Reprezentacji Polski. To nie jest wyścig jak każdy inny, Tour de Pologne ma specjalne znaczenie. To etapowy wyścig UCI World Tour, który stał się niezwykle ważny z punktu widzenia sportowego, a także medialnego, bo patrzą na nas oczy całego świata. Kolarze, którzy mogą jechać w narodowych barwach po polskich drogach w otoczeniu polskich kibiców mają ważne zadanie reprezentować godnie nasz kraj. Jako kolarz miałem możliwość doświadczenia, czym jest rywalizacja w biało-czerwonych barwach i wiem doskonale ile to znaczy dla zawodnika. W tym roku, stulecia odzyskania niepodległości, jest to dodatkowa motywacja. Tour de Pologne będzie wielkim narodowym świętem, więc cały zespół przystąpi do wyścigu jeszcze bardziej zdeterminowany. Dla tych młodych kolarzy udział w Tour de Pologne to niepowtarzalna okazja do porównania się z gwiazdami światowego kolarstwa”  – mówi Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Janusz Pożak.

 

„Bardzo się cieszymy z zaproszenia do udziału w wyścigu. Dla CCC Sprandi Polkowice to najważniejsza impreza w sezonie. Wyścig World Tour w Polsce to niezwykła szansa dla polskich kolarzy. Bardzo doceniam fakt, iż organizatorzy wyścigu promują w ten sposób naszą dyscyplinę. W ostatnich latach mieliśmy możliwość udziału w wielu ważnych wyścigach World Tour, w tym w Giro d’Italia i jednodniowych klasykach. To pozwoliło zespołowi wskoczyć na wyższy poziom. Możemy liczyć na mieszankę młodości z rutyną, bo mamy w składzie zawodników, którzy dobrze znają Tour de Pologne. Ten sezon układa się dla nas pomyślnie, odnieśliśmy już piętnaście zwycięstw w Polsce i zagranicą. Teraz mamy w kalendarzu mistrzostwa Polski, a także Tour of Austria i Sibiu Tour w Rumunii. Część zawodników będzie się przygotowywać w Livigno. Pod koniec lipca mamy Prudential Ride London i będzie to ostatnia impreza przed Tour de Pologne. Trudno mówić o konkretnych celach, ale na pewno postaramy się wygrać etap I zająć miejsce w czołowej piątce wyścigu” – mówi Piotr Wadecki, Dyrektor Sportowy CCC Sprandi Polkowice.