ŚLĄSK GOTOWY NA TOUR DE POLOGNE

Prezydent Katowic Marcin Krupa, jego zastępca Waldemar Bojarun, Marszałek Województwa śląskiego Wojciech Saługa, dyrektor artystyczny festiwalu OFF Festival Artur Rojek oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang wzięli udział w konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek w Katowicach.

 

– Zaprezentowaliśmy trasę królewskiego etapu sprinterskiego z metą w Katowicach oraz wszystkie trzy odcinki, które przebiegają przez województwo śląskie. Do tego oczywiście program Kinder+Sport Mini Tour de Pologne – powiedział Czesław Lang. Tour de Pologne, który w tym roku obchodzi 90-lecie, rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a skończy 10 sierpnia w Bukowinie. Każdy z siedmiu odcinków przygotowanych przez organizatorów zapowiada się pasjonująco.

 

Gwiazdą tegorocznego wyścigu i jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa będzie Michał Kwiatkowski, który miał wielki udział w zwycięstwie Gerainta Thomasa w zakończonym kilka dni temu Tour de France. Teraz mistrz świata z 2014 roku wraca na polskie szosy i powalczy w naszym narodowym tourze.

 

Wyścig po pierwszym etapie ruszy kolejnego dnia z Tarnowskich Gór do Katowic, a metę wyznaczono – już tradycyjnie – koło Spodka. W poniedziałek kolarze wystartują ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza, we wtorek z Jaworzna do Szczyrku, a w środę z Wieliczki do Bielska-Białej.

 

– W najbliższy weekend będziemy gościli w Katowicach dwie wielkie imprezy, a mianowicie OFF Festival oraz drugi etap 75. Tour de Pologne – mówił prezydent Katowic Marcin Krupa i dodał, że miasto jest przygotowane do przyjęcia zarówno sportowych kibiców, jak i fanów muzyki.