75. TOUR DE POLOGNE – JUŻ DZIŚ STARTUJEMY W KRAKOWIE!

154 kolarzy z 22 drużyn wystartuje dziś na trasę 75. Tour de Pologne UCI World Tour. Obchodzący 90 urodziny wyścig rozpocznie się od płaskiego etapu Kraków – Kraków o długości 134 kilometrów.

 

Polski narodowy wyścig zostanie uroczyście otwarty o godzinie 15:40 na Rynku Głównym w Krakowie. Dziesięć minut później peleton wyruszy na trasę pierwszego etapu. Znajdują się na nim dwie górskie premie TAURON w Bachowicach i Kaszowie, Premia Specjalna w Lanckoronie oraz Lotna Premia LOTTO na 100-lecie PCK. Po powrocie do Krakowa kolarze pokonają trzy rundy wokół Błoń, a następnie zafiniszują w alei Focha. Planowy przyjazd na metę około 19:10.

 

Kraków od dawna jest szczególnym miejscem na mapie Tour de Pologne. Przez lata był miejscem decydujących rozstrzygnięć w klasyfikacji generalnej. Pamiętne finisze Marcela Kittela w 2011 roku i Petera Sagana w 2017, zwycięskie czasówki Bradleya Wigginsa w 2013, czy Marcina Białobłockiego w 2015, czy wreszcie triumfujący Rafał Majka, który w 2014 roku właśnie pod Wawelem, jako pierwszy Polak wygrał etapowy wyścig UCI World Tour. Kraków od lat jest jednym z naszych najważniejszych partnerów. Współpracę z tym miastem można przedstawiać jako wzór świadomego zaangażowania w promocję poprzez sport. Poza tym, Kraków stał się jednym z najważniejszych symboli Tour de Pologne – mówi Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

 

Szczegółowe informacje: https://www.tourdepologne.pl/pl/trasa/?id=1