Niestrudzeni pracownicy i obsługa: Wielka machina napędzająca Tour de Pologne

Każda edycja Tour de Pologne przyciąga ponad 3,000,000 fanów wspierających ścigających się światowej klasy kolarzy na drogach naszego kraju.

Jak co roku, tak duża impreza sportowa wymaga zaangażowania i wysiłku wielu mężczyzn i kobiet, gotowych poświęcić swój czas, kiedy tylko zajdzie potrzeba podczas wyścigu.

Logistyka jest ważną częścią Tour de Pologne. Przyglądając się bliżej, widać jak dużo wysiłku wkłada ekipa logistyczna Tour de Pologne w przygotowanie, a potem rozebranie, każdego etapu: barykady, bramki, sztandary, namioty, podium, mobilne stacje telewizyjne… wszystko to zostaje codziennie rozebrane, gotowe do przewiezienia na lokacje następnego etapu.
Aby podołać tak ogromnemu zadaniu, potrzebne jest duże wsparcie obsługi, a planowanie i koordynacja przeprowadzone są przez ekipę z wieloletnim doświadczeniem organizacji TdP.

Ale przejdźmy do szczegółów: dwie odrębne ekipy pracują równocześnie przy organizacji logistyki przyjazdu i odjazdu. Poza tym, wykwalifikowany personel zapewnia bezpieczeństwo ruchu przy trasie wyścigu. Dzień zaczyna się o świcie, ok 4-5 rano. Jest tylko kilka godzin, aby wszystko przygotować, bo fani zaczynają się zbierać przy trasie już na kilka godzin przed startem. Ta machina organizacyjna jest już koordynowana przez Lang Team od 25lat i angażuje ponad 20,000 osób do organizacji i dopilnowania każdego szczegółu, od sprzętu po ustalenie trasy.
Sprzęt transportowany jest 20 ciężarówkami o łącznej wadze 200 ton. Podczas każdego etapu, ustawiają ponad 14km barierek I rozkładają 15km kabli elektrycznych.
Każdego dnia 1200 osób śledzi mobilnie wyścig w ponad 400 pojazdach zapewnionych przez ekipę organizacyjną. Przez 7 dni ta kolarska rodzina przemierza Polskę, zapewniając kolorowe uroczystości. Zanim kolarze pojawią się w danej miejscowości, ponad 50 pojazdów przejeżdża zapewniając fanom muzykę, gadżety kolarskie i produkty promocyjne.

Tak duża skala organizacyjna, dla tak ważnej imprezy jak Tour de Pologne, nie wydarzyłaby się bez wkładu tysięcy zaangażowanych rąk.