PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI GOŚCIEM SPECJALNYM PIERWSZEGO ETAPU TDP

Premier Mateusz Morawiecki był gościem specjalnym pierwszego etapu 75. Tour de Pologne UCI World Tour. Premier odwiedził mobilne muzeum Tour de Pologne, wziął udział w dekoracjach młodych kolarzy startujących w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, a także dekorował zwycięzcę pierwszego etapu 75. TdP Pascala Ackermanna.

 

Tour de Pologne obchodzi w tym roku 90 urodziny, a także 25-lecie organizacji wyścigu przez Czesława Langa. Te rocznice splatają się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. A o tym, że historia Polski i historia kolarstwa splatały się na przestrzeni lat można się przekonać zwiedzając mobilne muzeum Tour de Pologne. To pierwszy tego typu projekt na świecie. Można w nim zobaczyć wiele cennych eksponatów, a dzięki multimedialnym prezentacjom poznać historię wyścigu.

blank

Tour de Pologne od lat włącza się w obchody najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Wyścig świętował Rok Chopinowski, włączył się w obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, wyzwolenia obozu w Auschwitz. W 2013 roku wystartował z Włoch podążając szlakami Jana Pawła II „z ziemi włoskiej do Polski”, a rok później świętował 25-lecie pierwszych, częściowo wolnych wyborów. W tym roku wspólnie z Biurem Programu Niepodległa włącza się w obchody stulecia odzyskania niepodległości.

blank

Z tej okazji na pierwszym etapie tegorocznego Tour de Pologne gościem specjalnym był Premier Mateusz Morawiecki. Uczestniczył on w dekoracjach młodych talentów startujących w wyścigach Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, a także zwiedził mobilne muzeum. Udekorował także zwycięzcę etapu i pierwszego lidera klasyfikacji generalnej Pascala Ackermanna.