TdP inwestuje w młode pokolenie wraz z Kinder+Sport Mini Tour de Pologne.

Tour de Pologne jest nie tylko profesjonalnym wyścigiem kolarskim. Dzięki naszej kooperacji z Ferrero, wspieramy także w rozwój młodych talentów kolarskich przez organizacje Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. W jakim celu? Aby dać dzieciom i młodzieży szansę zaangażowania się w sport i aby zachęcić ich drogę w stronę aktywnej dorosłości, włączając zdrowy tryb życia do ich sposobu spędzenia każdego dnia.

Csr, projekt Ferrero, rozwija się w 28 krajach, gdzie prawie 4.4 miliony dzieci uczestniczą w różnych aktywnościach fizycznych. Od 2018 roku Mini Tour de Pologne jest częścią właśnie tego programu, zachęcając tysiące dzieci do jazdy rowerowej po trasach prawdziwego Tour de Pologne. W tegorocznej edycji ponad 2300 dzieci i młodzieży zebrało się aby razem przejechać trasę Tour’u.

 

Nawet Michał Kwiatkowski, ambasador tego programu, startował w Mini Tour de Pologne w Toruniu zanim sam stał się zawodowym kolarzem i mistrzem Polski którego wszyscy dziś znamy i kochamy. Jest najlepszym przykładem na sukces dla zagorzałych młodych kolarzy w Polsce i na świecie.

Każdego dnia, przed przejazdem zawodowych kolarzy Tour de Pologne, dzieci są podzielone na grupy i wyjeżdżają na tą samą trasę, po której potem będą się ścigać zawodowcy. Dla dzieci w wieku 7-12 lat ma miejsce Parada Rowerowa, a młodzież od 11-14 lat może brać udział w wyścigu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup (serii wyścigów dających punkty do generalnej klasyfikacji i wyłonienia zwycięzców pucharu). Młodzi sportowcy z najlepszymi wynikami będą zaproszeni na uroczystość ostatniego dnia Tour de France i zostaną przedstawieni obok zwycięzców profesjonalnego Tour de France.

 

Jak mówi Agata Lang z Lang Team “Od 2008 roku Mini Tour de Pologne rośnie w liczbę uczestników i jakość zawodów. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy wraz z Ferrero i przyłożyć się do szerzenia zainteresowania sportem i kolarstwem wśród dzieci, ucząc ich zdrowego i aktywnego trybu życia. Kolarstwo to piękny sport, który wymaga motywacji i dyscypliny, inspirując przy tym, aby te wartości wprowadzać również do innych sfer życia młodych. To pomaga osiągać wyznaczone celów; także w życiu codziennym”