UTRUDNIENIA W RUCHU W CZASIE 75. TOUR DE POLOGNE

W dniach 4-10 sierpnia odbędzie się 75. Tour de Pologne UCI World Tour. To największy kolarski wyścig w Europie Środkowej. To również olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne, które w znaczący sposób przyczynia się do promocji Polski i konkretnych regionów oraz miast.

 

Wyścig wiąże się z wieloma wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa kolarzy, kolumny wyścigu oraz wszystkich kibiców, którzy przychodzą do miasteczek startowych oraz etapowych. To z kolei pociąga za sobą konieczność pewnych utrudnień w ruchu, które są typowe dla tak wielkich imprez jak wyścig kolarski UCI World Tour. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

 

W części poświęconej trasie i etapom wyścigu znajduje się specjalna sekcja Utrudnienia Drogowe, w której znajdują szczegółowe informacje na temat utrudnień na każdym etapie.

Znajdą tam Państwo również dokładną trasę oraz minutowy, orientacyjny program przejazdu kolarzy przez poszczególne miejscowości. W tych miejscach należy liczyć się z utrudnieniami z przejazdem do ok. pół godziny.