WITAMY NA 2 ETAPIE TOUR DE POLOGNE: TARNOWSKIE GÓRY – KATOWICE

Pascal Ackermann (Bora – Hansgrohe) wystartuje w żółtej koszulce lidera na trasę drugiego etapu 75. Tour der Pologne UCI World Tour. Peleton będzie miał dziś do pokonania 156 kilometrów z Tarnowskich Gór do Katowic.

 

Drugi etap rozpocznie się na rynku w Tarnowskich Górach – Najpiękniejszym Mieście Startowym Tour de Pologne. Dzięki wspaniałym kibicom i sportowej atmosferze właśnie to miasto wygrało przed rokiem jedną z kategorii w konkursie. W tym roku także można się spodziewać tłumu kolorowych kibiców. Już od 14:15 podpisywanie listy startowej, a o 15:25 start honorowy drugiego etapu.

 

Powinien on być popisem sprinterów. Płaska, choć wymagająca technicznie trasa, sprzyja także ucieczkom. Na trasie znajdują aż trzy Lotne Premie LOTTO – w Piekarach Śląskich, Bytomiu i Siemianowicach Śląskich, a także dwie Górskie Premie TAURON w Katowicach. Peleton powinien dotrzeć do Katowic około 17:30, potem kolarze będą mieli do pokonania trzy rundy po 20 kilometrów i zafiniszują w alei Korfantego przy Spodku. Ostatni kilometr etapu prowadzi lekko w dół, dzięki czemu kolarze osiągają na finiszu zawrotne prędkości sięgające 80 km/h.

 

W żółtej koszulce lidera Klasyfikacji Generalnej CARREFOUR wystartuje dziś Pascal Ackermann (Bora – Hansgrohe). Niemiecki sprinter wygrał wczoraj na krakowskich Błoniach i z pewnością będzie jednym z faworytów dzisiejszego etapu. Ackermann jest także liderem klasyfikacji Najlepszy Sprinter HYUNDAI. Na prowadzeniu w klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON jest Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), a klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO przewodzi Alessandro de Marchi (BMC Racing Team).

 

Na mecie w Katowicach czeka na kibiców wiele atrakcji, jedną z nich jest mobilne muzeum Tour de Pologne. Pierwszy tego typu projekt na świecie umożliwia zwiedzającym zapoznanie się z historią i tradycją wyścigu, zobaczenie wielu cennych eksponatów – rowerów, pucharów, pamiątek, plakatów, sprzętu kolarskiego, a także multimedialnych prezentacji, które przybliżają historię wyścigu i jego zwycięzców.

 

Transmisja drugiego etapu rozpocznie się w TVP Sport o godzinie 15:15, a w TVP 1 o 17:25. O 18:00 transmisja w Eurosport 2.