WITAMY NA 5 ETAPIE TDP: KOPALNIA SOLI “WIELICZKA” – BIELSKO-BIAŁA

152 kilometry będą mieli do pokonania kolarze na piątym etapie 75. Tour de Pologne. Peleton wystartuje z Kopalni Soli „Wieliczka” i będzie finiszował w Bielsku-Białej. W żółtej koszulce lidera zobaczymy Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

 

Polak objął prowadzenie w wyścigu po wczorajszym etapie z metą w Szczyrku. Finałowy podjazd pod Orle Gniazdo był popisem polskiego kolarza, który wyprzedził zwycięzcę ubiegłorocznego wyścigu Dylana Teunsa (BMC Racing Team) i zdobył żółtą koszulkę. Dziś drużyna Sky zrobi wszystko, aby tej koszulki nie stracić.

 

Piąty etap to pofałdowana, interwałowa trasa z trzema Górskimi Premiami TAURON – Hucisko, Rychwałd oraz najbardziej wymagająca Przełęcz Przegibek – to niemal siedmiokilometrowy podjazd z różnicą wzniesień ponad trzysta metrów. Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO – w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej.

 

Peleton wystartuje z miejsca szczególnego – Kopalni Soli „Wieliczka”. To wieloletni partner Tour de Pologne, a także fundator wyjątkowych nagród dla najlepszych kolarzy – solnych rzeźb i pucharów, które ozdabiają kolekcje zawodników od wielu lat. Start honorowy nastąpi o 12:50, a start ostry pięć minut później. Przyjazd kolarzy na metę w Bielsku-Białej zaplanowany jest na ok. 16:40.