WITAMY NA TRZECIM ETAPIE 75. TDP: STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – ZABRZE

Trzeci dzień 75. Tour de Pologne UCI World Tour to płaski etap o długości 139 kilometrów ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza. W żółtej koszulce lidera zobaczymy Pascala Ackermanna z grupy Bora-Hansgrohe.

 

Za sprawą Tour de Pologne wielkie kolarskie emocje po 50 latach wracają na Stadion Śląski. W 1968 roku rozgrywano tu Wyścig Pokoju, dziś rozpocznie się trzeci etapu 75. Tour de Pologne. Start honorowy odbędzie się o godzinie 15:40. Peleton przejedzie przez bieżnię i wyjedzie tunelem na trasę. Na niej znajdują się trzy Lotne Premie LOTTO: Ruda Śląska (ok. 16:06), Rybnik (ok. 17:42) oraz Knurów (ok. 18:10), a także Górska Premia TAURON w Rybniku (ok. 17:45). Po przyjeździe do Zabrza (ok. 18:26) kolarze pokonają cztery sześciokilometrowe rundy i zafiniszują na ul. Roosevelta przy Arenie Zabrze – stadionie Górnika (ok. 19:10)

 

W żółtej koszulce lidera Klasyfikacji Generalnej CARREFOUR wystartuje dziś zwycięzca dwóch etapów tegorocznego Tour de Pologne Pascal Ackermann z grupy Bora-Hansgrohe. Niemiec jest także liderem klasyfikacji Najlepszy Sprinter HYUNDAI. W koszulce Najlepszego Górala TAURON pojedzie Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), a w koszulce Najaktywniejszego kolarza LOTTO wystąpi Jenthe Biermans (Team Katusha Alpecin).

 

Transmisja w TVP Sport rozpocznie się o 16:35, a w TVP 1 o 17:25. Ok. 20:28 w TVP 1 Kronika Tour de Pologne. Transmisja także w Eurosport 2 od 18:15.

 

Na mecie oprócz kolarskich emocji czeka wiele dodatkowych atrakcji przygotowanych przez sponsorów i partnerów wyścigu. Będzie także można zwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne, które w ramach Roadshow 90 lat Tour de Pologne zwiedza niemal całą Polskę. Muzeum nie mogło również zabraknąć na metach etapów tegorocznego wyścigu. Wiele cennych eksponatów, rowerów – tych najstarszych i najnowszych, a także pamiątki, puchary, plakaty i multimedialne prezentacje przybliżą wszystkim historię wyścigu, który w tym roku kończy 90 lat. Sponsorem głównym mobilnego muzeum oraz Roadshow jest Carrefour Polska, a partnerem Ministerstwo Sportu i Turystyki.