Trwają zapisy do ORLEN Wyścigu Niepodległości

9 września odbędzie się ORLEN Wyścig Niepodległości o Puchar Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki. Zapisy internetowe potrwają do środy. Zgłaszać się będzie można także w Biurze Zawodów dzień przed wyścigiem i w dniu startu.

 

Bytów i okolice to tereny szczególnie bliskie Czesławowi Langowi. To właśnie tam wicemistrz olimpijski z Moskwy rozpoczynał swoją przygodę z kolarstwem. „Ciągle działa klub Baszta Bytów, który od ponad 50 lat szkoli kolejne talenty. Założycielem i moim pierwszym trenerem był Euzebiusz Marciniak”– mówi Czesław Lang.

 

ORLEN Wyścig Niepodległości to odpowiedź na systematycznie rosnące zainteresowanie kolarstwem szosowym i wyjątkowa okazja do tego, aby zmierzyć się bezpośrednio z Czesławem Langiem. Trasa wyścigu liczy 73 kilometry i prowadzi z Bytowa przez Tuchomie, Kołczygłowy, Niepoględzie, z powrotem do Bytowa. „Trasa pofałdowana, niezwykle malownicza, niekiedy trudna z małą liczbą płaskich odcinków. Tu kolarze będą mogli poczuć się jak w górach, bo bytowszczyzna przyciąga też pięknymi i niepowtarzalnymi jeziorami” – opowiada Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka „Zawsze będę miał wielki sentyment do tych terenów. Jeziora, pagórki, urokliwe krajobrazy i fantastyczne trasy” – mówi Czesław Lang.

blank

Biuro Zawodów będzie się mieściło na Stadionie Miejskim przy ulicy Mickiewicza 13. Zapisy już trwają przez Internet. Zapisy w biurze zawodów i odbieranie numerów startowych rozpoczną się dzień przed wyścigiem w godzinach 16:30 – 18:30. Z kolei w dniu zawodów potrwają od 8:00 do 10:30. Punktualnie o 11 kolarze ruszą na trasę. Zapisy wciąż trwają, a wszystkie szczegóły są na stronie: www.langteamrace.pl