Rafał Majka planuje start w Tour de Pologne 2019

Mam w planach start w Tour de Pologne – zapowiedział we wtorek Rafał Majka. To oznacza, że zwycięzca naszego narodowego wyścigu z 2014 roku wróci na trasę Tour de Pologne po rocznej przerwie. W ostatnim występie, w 2017 roku, kolarz ekipy Bora Hansgrohe skończył wyścig jako drugi.


– Bardzo się cieszę, bo Rafał to kolarz, którego uwielbiają kibice. Zawsze pokazuje wielkie serce do walki – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.


Na razie Majka chce odpocząć. Z ostatniego sezonu nie jest do końca zadowolony. – To nie był mój rok. Cóż taki, jest sport. Ja też mogę mieć jeden słabszy sezon – powiedział Rafał.


Tegoroczny Tour de Pologne, wygrał Michał Kwiatkowski. – Za nami fantastyczny wyścig. 90 lat po tym jak po raz pierwszy ruszyli w Polskę, przy okazji 75. edycji, która odbyła się w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości, kolarze dali kibicom fantastyczne widowisko, do którego sam wciąż często wracam myślami. Jednocześnie już pracujemy nad kolejną edycją – mówi Czesław Lang.