Święto ZIS w Krakowie

To było wyjątkowe święto wyjątkowej instytucji. We wtorek 9 października w Hali 100-lecia Cracovia 1906 świętowaliśmy jubileusz 10-lecia pracownicy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Uroczystość zaszczycił swą obecnością Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
Na miejscu byli też przedstawiciele firmy Lang Team. Specjalną statuetkę z rąk prezydenta Majchrowskiego odebrał prezes zarządu Lang Teamu Adam Siluta. – To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Od lat współpracujemy z miastem Krakowem oraz z Zarządem Infrastruktury Sportowej i mogę mówić o tym w samych superlatywach. To wzór profesjonalizmu, skutecznego działania i rozumienia sportu jako wielkich wydarzeń oraz najlepszej formy spędzania wolnego czas – powiedział Adam Siluta.
Podczas spotkania zostały zaprezentowane dokonania i plany ZIS w rozbudowie i modernizacji bazy sportowej Krakowa, popularyzacji sportu i promowaniu Miasta. Podczas uroczystości pojawili się też: Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Sławomir Pietrzyk – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Samorządowcy, Prezesi i Dyrektorzy miejskich Spółek i Jednostek, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Polskiego Związku Kajakowego, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Vienna Life, PZU, PKO BP, Carrefour Polska oraz przedstawiciele wielu innych partnerów. Prezydent Jacek Majchrowski przypomniał uczestnikom jubileuszowej gali genezę powstania Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i przedstawił okoliczności powołania na stanowisko Dyrektora Krzysztofa Kowala.

– Jeżeli popatrzymy na 10 lat działalności ZIS, to przekonamy się, że decyzja o jego powołaniu była ze wszech miar słuszna, a powierzenie tej jednostki Panu Krzysztofowi Kowalowi również. W ciągu tych 10 lat powstała – mogę to powiedzieć jasno i wyraźnie – taka liczba obiektów sportowych, jaka nigdy wcześniej nie powstawała w Krakowie. To są wielofunkcyjne boiska przyszkolne i osiedlowe, ośrodki i centra sportowe. To także cała działalność związana z promocją miasta poprzez sport. W zasadzie wszystkie najważniejsze imprezy, nie tylko w siatkówce, ale w wielu różnych dyscyplinach odbywają w Krakowie. Coś takiego w przyrodzie w jednym miejscu nie występuje. To duży fragment Miasta w połączeniu z inwestycjami, sportem i kulturą. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie budowa TAURON Areny, nie byłoby tak pięknie pokazywanego Tour de Pologne i maratonów, gdyby nie prowadziły zabytkowymi ulicami. Chciałem naprawdę bardzo serdecznie podziękować i Panu Dyrektorowi, jego Zastępcom i całemu Zespołowi, a kilkorgu z Państwa wręczyć odznaki za zasługi dla Krakowa – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.
Odznaki Honoris Gratia otrzymali: Maria Czerwień, Krzysztof Dębowski, Ryszard Nazim, Magdalena Pomarańska, Jerzy Sasorski, Piotr Sokołowski, Iwona Wójcik i Krzysztof Kowal.
Gratulacje w imieniu Rady Miasta Krakowa przekazał jej Wiceprzewodniczący Sławomir Pietrzyk. – Jestem zaszczycony, że Pan Prezydent Jacek Majchrowski powiedział tyle ciepłych słów o Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Wydaje się, że 10 lat to nie jest dużo, ale zaczynaliśmy 40 osobami przy budżecie 30 milionów złotych, dziś pracuje 100 osób, a budżet wynosi około 140 milionów. Jest co robić. Chciałbym pogratulować Panu Prezydentowi śmiałej decyzji. Dziękuję wszystkim obecnym, ale przede wszystkim Pracownikom, bo wartością firmy są ludzie i bez tych ludzi nie byłoby dzisiejszej uroczystości i tych 10 lat – podkreślił Dyrektor Krzysztof Kowal.