WIELKI FINAŁ ROADSHOW TOUR DE POLOGNE W SZCZECINIE

Mobilne muzeum Tour de Pologne i kolarskie miasteczko pełne sportowych atrakcji zawita w najbliższy weekend do Szczecina. W dniach 6 i 7 października na ul. Wiosennej 32 odbędzie się wielki finał Roadshow 90 lat Tour de Pologne.

 

Tegoroczna podróż Roadshow Tour de Pologne dobiega końca. Ostatnim przystankiem na trasie tego projektu będzie Szczecin. To właśnie tu w najbliższy weekend pojawi się wiele atrakcji, które powinny przyciągnąć nie tylko kolarskich kibiców, ale wszystkich, którzy kochają sport i aktywny tryb życia. Roadshow to specjalny projekt, który powstał na 90-lecie Tour de Pologne i stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Od początku roku mobilne muzeum wyścigu oraz miasteczko z kolarskimi atrakcjami przemierza Polskę odwiedzając najważniejsze miasta. I wszędzie cieszy się ogromną popularnością.

 

Do tej pory muzeum i Roadshow zwiedziło wielu znakomitych kolarzy. Podczas otwarcia w Krakowie pojawił się Rafał Majka. Zwycięzca Tour de Pologne z 2014 roku cieszył się, że jego koszulka jest ozdobą muzeum, ale przyznał, że marzy o tym, aby znaleźć się w gronie tych, którzy wygrali Tour trzykrotnie. Tej sztuki dokonało do tej pory trzech kolarzy – w latach 50. był to Marian Więckowski, w latach 80. Andrzej Mierzejewski, a w latach 90. Dariusz Baranowski. W muzeum nie brakuje pamiątek związanych z ich sukcesami, z naszym narodowym wyścigiem i historią polskiego kolarstwa. Jest oczywiście rower, na którym obecny dyrektor wyścigu Czesław Lang zdobywał historyczny srebrny medal igrzysk olimpijskich w Moskwie. Są medale, puchary, archiwalia, sprzęt sportowy. Są także multimedialne prezentacje obrazujące rozwój wyścigu i całej dyscypliny. Są również koszulki zwycięzców, także tegorocznego triumfatora – Michała Kwiatkowskiego. Mistrz świata z 2014 roku odwiedził muzeum w Grudziądzu i chwalił jego zbiory. „Czasem trudno znaleźć wszystkie informacje w internecie, a w muzeum wszystko zgromadzone jest w jednym miejscu, wszystko jest świetnie pokazane i ogląda się to z ogromnym zainteresowaniem” – mówił z uśmiechem „Kwiato”.

 

Ale Roadshow to nie tylko muzeum, to także mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. W miasteczku, które odwiedzi Szczecin będzie można sprawdzić swoje umiejętności na trasie etapu Tour de Pologne za sprawą Mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli systemu interaktywnej makiety połączonej z szosowymi trenażerami. Siedząc na rowerze każdy chętny może przejechać trudną i wymagającą trasę. Nie zabraknie także zawodów w wykręcaniu czasu na najmniejszych rowerach świata – koła mają tylko 6 cali. Co ciekawe małe rowery są przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Jest także Grand Prix na trenażerach, możliwość pobicia rekordu Czesława Langa, interaktywny quiz kolarski i strefa wystawców, w której znajduje się mnóstwo ciekawych atrakcji i konkursów.

 

Roadshow Tour de Pologne oraz mobilne muzeum są organizowane przez firmę Lang Team oraz Promokraft z partnerstwem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym projektu jest firma Carrefour Polska, partnerem Lotos, a partnerem logistycznym Fraikin. Więcej informacji na stronie 90lattdp.pl