POZYTYWNY WYMIAR TOUR DE POLOGNE

Tour de Pologne to impreza o międzynarodowej marce, dużej tradycji, wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, a także promująca Polskę na arenie międzynarodowej i zachęcająca do zdrowego trybu życia – to najwyżej oceniane aspekty naszego narodowego wyścigu. Aż sześć z jedenastu aspektów zostało pozytywnie ocenionych przez ponad trzy czwarte respondentów w badaniu firmy Pentagon Research.
Tour de Pologne to jeden z najważniejszych kolarskich wyścigów świata, od 2005 roku należy do elitarnego cyklu UCI World Tour (wcześniej UCI Pro Tour). Nasz narodowy wyścig cieszy się uznaniem wśród kolarzy, grup zawodowych, a także mediów na całym świecie. Potwierdzają to badania Pentagon Research, w których aż 79 procent respondentów uznało Tour de Pologne za imprezę o międzynarodowej marce. 77 procent badanych uznało, że Tour de Pologne jest imprezą, która promuje Polskę za granicą, a 63 procent badanych odpowiedziało, iż nasz wyścig dorównuje pod względem prestiżu takim wydarzeniom jak Tour de France czy Vuelta a Espana.
W tym roku Tour de Pologne obchodził 90 urodziny. Pierwsza edycja wyścigu została rozegrana w 1928 roku. Od tego momentu Tour de Pologne na dobre wpisał się w sportowy kalendarz i współtworzył historię naszego kraju. O tym, iż jest to impreza o dużej tradycji przekonanych jest ponad 78 procent badanych. Dla 70 procent badanych jest to także wyścig, który łączy pokolenia, a ponad połowa uznała ją za imprezą o rodzinnym charakterze.
Od 25 lat wyścig jest organizowany przez Czesława Langa. W tym czasie awansował z lokalnej imprezy do światowej elity i zyskał prestiż oraz autorytet. Nie byłoby to możliwe bez organizacji na światowym poziomie, co doceniło ponad trzy czwarte badanych. Od wielu lat Tour de Pologne przyciąga największe kolarskie gwiazdy z Peterem Saganem, Vincenzo Nibalim, Marcelem Kittelem, Michałem Kwiatkowskim czy Rafałem Majką na czele. Dla trzech czwartych badanych Tour de Pologne jest także imprezą na wysokim poziomie sportowym.
Tour de Pologne to także największa cyklicznie organizowana sportowa impreza w Polsce. Od wielu lat nie tylko stanowi wzór wydarzenia na najwyższym zawodowym poziomie, ale również promuje kolarstwo i zdrowy tryb życia, choćby przez organizację wyścigów dla dzieci i młodzieży (Kinder+Sport Mini Tour de Pologne) oraz amatorów (TAURON Tour de Pologne Amatorów). Za imprezę promującą zdrowy styl życia uznało ją ponad 75 procent badanych.

 

blank