Tour de Pologne i „Niepodległa” świętują cały czas

Kulminacyjny punkt obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości już za nami. Tak naprawdę jednak uroczystości upamiętniające zwycięstwo i odbudowę kraju trwają od dawna i będą trwały jeszcze długo.

 

Już wiele miesięcy temu, jako firma Lang Team, postanowiliśmy razem z programem „Niepodległa” świętować na sportowo. Nie mogło być jednak inaczej, skoro według badań, aż 87 procent Polaków uważa patriotyzm m.in. za kibicowanie sportowcom w biało-czerwonych barwach. Sport od zawsze łączył ludzi, a sukcesy zawodników z naszego kraju to jeden z najważniejszych powodów do dumy narodowej. Co więcej, z badań wynika, że biało-czerwoną flagę wywieszamy najchętniej przy okazji świąt narodowych i wielkich wydarzeń sportowych. Sport jest niepolityczny i to także jest w nim piękne.

My, jako organizatorzy Tour de Pologne, staramy się dawać ludziom poczucie uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu, które od 90 lat łączy. Tour de Pologne ma swój wkład w rozwój naszego kraju. A to, jak się zmienił, najlepiej można zobaczyć w pierwszym na świecie mobilnym muzeum Tour de Pologne. Ten bezprecedensowy projekt pokazuje nie tylko, jak rósł sam wyścig, który dzisiaj stał się jedną z najważniejszych kolarskich imprez świata, ale też łatwo tam zobaczyć, jak zmieniła się Polska. Kraj, który musiał sobie radzić z wojenną zawieruchą i ogromnymi zniszczeniami, a później z rozwojem w czasach komuny, dzisiaj pięknieje z każdym miesiącem i daje wielu powody do dumy. Dzieje się tak dzięki przywiązaniu do Ojczyzny, ciężkiej pracy, poświęceniu i walce do końca, czyli wartościom, które są bliskie wszystkim sportowcom.